7 Najlepszych Vaporizerów stacjonarnych na rynku

16 sierpnia 2022
Tutaj znajdziesz:
 • Czym jest vape biurkowy?
 • Czy vape'y stacjonarne są tego warte?
 • Jak używać vaporizera stacjonarnego do zioła?
 • Rodzaje vaporizerów stołowych
 • Analogowe vs. cyfrowe vaporizery stołowe
 • Na co zwrócić uwagę przy wyborze vaporizera biurkowego do suchego ziela?
 • 7 najlepszych waporyzatorów stacjonarnych na rynku
 • Informacje o waporyzatorach biurkowych

Przenośne waporyzatory do marihuany są fajne i wygodne, ale jeśli lubisz waporyzować w domu, lepiej będzie, jeśli wybierzesz mocną jednostkę. Wybór najlepszego waporyzatora stacjonarnego może być trudny dla początkujących, więc dowiedz się o nim więcej, zanim zdecydujesz się na zakup.

Dołącz do nas i wyjaśnijmy, jak działają, jakie są ich zalety i kto powinien ich używać

. Dowiedz się, który waporyzator stacjonarny jest dla Ciebie odpowiedni, ponieważ recenzujemy siedem najlepszych produktów na rynku.

Czym jest vape biurkowy?

Wielu użytkowników marihuany postrzega vaping jako alternatywę dla palenia. Urządzenia, z których korzystają konsumenci marihuany, często przypominają vapy do tytoniu. Wytwarzają one opary THC, które można wdychać

.

Vaporizery stołowe są dostępne od dawna. Te specjalne piece pieką suche konopie, aby wytworzyć parę, którą wdycha się za pomocą rurki

.

Te domowe urządzenia są przeznaczone dla osób, które wolą palić w zaciszu swojego salonu. Działają one na prąd zmienny, a Ty podłączasz je do ściany.

Jak dotąd, tak dobrze. Ale czy najlepsze vaporizery stacjonarne są warte zdobycia? Sprawdźmy.

Czy waporyzatory stacjonarne są tego warte?

Zapewne pytasz, czy waporyzatory stacjonarne do zioła są tego warte. Ponieważ wszystkie osoby mają unikalne preferencje, musisz sam dokonać przeglądu tych urządzeń.

Waporyzatory stacjonarne do suchego zioła oferują lepszą jakość i dłużej utrzymującą się parę. Jako urządzenia z większymi czaszami, oferują większy przepływ powietrza, co skutkuje większymi, gładszymi i lepiej smakującymi chmurami

pary. Duży rozmiar oznacza również, że nie trzeba go tak często napełniać.

Waporyzatory stacjonarne są bardziej niezawodne i mocniejsze niż przenośne

ze względu na ich rozmiar i bezpośrednie podłączenie do źródła prądu. Jest to wygodniejsze do regularnego użytku, ponieważ nie musisz polegać na zasilaniu bateryjnym.

Zasilanie z sieci oznacza również, że jednostki stołowe do waporyzacji konopi mają większe możliwości grzewcze i wydajność: te urządzenia oferują niezmiennie wysoką wydajność.

Jeśli waporyzujesz regularnie w domu, te korzyści sprawiają, że warto zaopatrzyć się w tabletop vaporizer.

Jak używać vaporizera stacjonarnego do zioła?

Używanie waporyzatora stołowego jest proste. Dodaj drobno zmielone zioło do komory

jednostki vape. Te urządzenia stołowe zazwyczaj wykorzystują ciepło konwekcyjne.

Zasilanie z zasilacza sieciowego wydmuchuje powietrze z pompy urządzenia na suche zioło, powodując jego nagrzanie i odparowanie. Możesz kontrolować temperaturę za pomocą przycisków lub pokręteł urządzenia

. Biurkowy waporyzator na suche zioła potrzebuje kilku minut, aby osiągnąć ustawioną temperaturę.

Kontrola temperatury jest istotną funkcją urządzeń vape, ponieważ zioła uwalniają związki na różnych poziomach ciepła. Różnicowanie temperatury daje rozbieżne rezultaty. THC aktywuje się w temperaturze około 315°F

, podczas gdy inne punkty wrzenia wyzwalają terpeny konopi.

Vaporizery stołowe mają różne sposoby kontroli temperatury. Niektóre wykorzystują analogowe pokrętła, inne działają cyfrowo. Zakres ciepła i poziom regulacji zależy od urządzenia, ale większość urządzeń może obsługiwać temperatury od 200°F do 400°F i więcej.

Możesz kontrolować te domowe waporyzatory dla chwastów, aby ogrzać zioło do momentu uwolnienia jego związków

bez spalania.

Ogrzewanie w niskiej temperaturze daje subtelne i aromatyczne opary. Podnieś temperaturę, jeśli wolisz mocniejsze kopnięcie.

Rodzaje waporyzatorów stacjonarnych

Najlepsze vaporizery biurkowe występują w dwóch odmianach - w wersji z wiremi z wymuszonym obiegiem powietrza

. Obecnie można znaleźć modele hybrydowe lub dwufunkcyjne, które dostarczają parę za pomocą obu metod.

Przyjrzyjmy się wszystkim trzem stacjonarnym vaporizerom do ziół i temu, co oferują:

Waporyzatory typu Whip

Vape w stylu biczowym jest jednym z najstarszych urządzeń do waporyzacji. Jest również najbardziej powszechny i przystępny cenowo. Jego nazwa pochodzi od silikonowej rurki klasy medycznej, zwanej "batem". Ponieważ nie ma wentylatora do wydmuchiwania pary, używasz bicza do jej wdychania

.

Vaporizery stacjonarne typu Whip składają się z trzech części:

 • Różdżka: hermetyczny szklany element, do którego wkłada się susz marihuany
 • Rurka: do bezpośredniego wdychania pary
 • Ustnik: do konsumpcji bez użycia rąk

Można je dostać w różnych rozmiarach, wzorach, kolorach i grubościach szkła. Nowsze modele waporyzatorów stacjonarnych z biczem dla chwastów mają najnowocześniejsze konstrukcje, cyfrowe wyświetlacze LCD i precyzyjną kontrolę temperatury.

Możesz zobaczyć gęstość pary przez przezroczystą rurkę. Niektóre urządzenia mają więcej niż jeden bicz, co pozwala na dzielenie się doświadczeniem z kimś innym.

Używając waporyzatorów stacjonarnych z biczem, pamiętaj, aby zmielić zioło, aż będzie puszyste, ale nie za drobne. Po włożeniu suchego ziela, dobrze wymieszaj, aby zapewnić obieg ciepła i równomierne odparowanie.

Jeśli to twój pierwszy raz, wdychaj parę z ustnika powoli

, aż twoje ciało się do niej dostosuje. W miarę postępów, wciągaj tyle, ile mogą wytrzymać twoje płuca.

Waporyzatory z wymuszonym obiegiem powietrza

Nowsze waporyzatory stołowe wykorzystują system dostarczania powietrza. Używają one wentylatorów do nadmuchiwania gorącego powietrza nad ziołami

, wpychając parę do ustnika. Niektóre urządzenia wykorzystują wyjmowaną torebkę z balonem zamiast rurki, idealną do dzielenia się.

Większość waporyzatorów stacjonarnych z wymuszonym powietrzem posiada ustawienia wentylatora, które umożliwiają kontrolę prędkości przepływu gorącego powietrza. Użytkownicy postrzegają tę technologię waporyzacji jako zdrowszą i o wyższej jakości

niż to, co produkują urządzenia typu whip.

Waporyzatory hybrydowe

Hybrydowe lub wielofunkcyjne waporyzatory stacjonarne dają Ci możliwość inhalacji przez bicz lub przy użyciu worka z balonem

. Wyłącz wentylator, jeśli chcesz używać tej pierwszej metody waporyzacji.

Analogowe i cyfrowe waporyzatory stołowe

Jak większość nowoczesnych urządzeń, domowe waporyzatory do zioła oferują funkcje analogowe i cyfrowe. Niektórzy wolą te pierwsze, ponieważ są przyzwyczajeni do gałek i pokręteł, podczas gdy inni wybierają nową technologię.

Oto korzyści płynące z używania waporyzatorów stacjonarnych z technologią analogową i cyfrową:

Analogowa kontrola temperatury

W przypadku korzystania z urządzeń z analogową funkcją temperatury, należy obrócić pokrętło, aby ustawić preferowane ciepło

. Podczas gdy większość pokręteł posiada oznaczenia pozwalające na odpowiednią regulację temperatury, niektóre nie posiadają ich wcale, co utrudnia kontrolę nad optymalnym ustawieniem.

Analogowe waporyzatory stołowe są zazwyczaj tańsze niż cyfrowe

, ponieważ nie oferują precyzyjnej kontroli temperatury.

Cyfrowa kontrola temperatury

Cyfrowe waporyzatory stacjonarne wyposażone są w elektroniczny wyświetlacz i przyciski +/- do regulacji temperatury. Te urządzenia są bardziej popularne, pomimo wyższej ceny.

Urządzenia cyfrowe oferują precyzyjną kontrolę temperatury

, ponieważ można ją regulować w pojedynczych krokach. Unikalną cechą wielu waporyzatorów stołowych jest to, że wyświetlają one ustawioną i aktualną temperaturę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze waporyzatora stołowego na suche zioło?

Jeśli nigdy wcześniej nie używałeś stacjonarnego waporyzatora do ziół, oto kilka czynników, które warto rozważyć przed zakupem:

Rozmiar

Duże vaporizery biurkowe do ziół mają zalety takie jak większy przepływ powietrza, większa i bardziej aromatyczna para oraz brak konieczności częstego uzupełniania. Zajmują one dużo miejsca, więc musisz wybrać taki, który pasuje do Twojej przestrzeni życiowej

.

Czas nagrzewania

Waporyzatory stołowe potrzebują więcej czasu na rozg

rzanie i uwolnienie pary niż ich przenośne odpowiedniki. Czas nagrzewania nie jest zazwyczaj kluczowym czynnikiem dla użytkowników domowych, w przeciwieństwie do tych w podróży, ale jest to coś, na co należy zwrócić uwagę. Jakość pary jest warta tego krótkiego oczekiwania.

Konserwacja

Stacjonarne waporyzatory wymagają regularnej opieki, aby utrzymać je w optymalnym stanie. Wybierz urządzenie, które jest łatwe

w utrzymaniu i czyszczeniu, a może Ci służyć przez lata.

Cechy

Ziołowe vaporizery stacjonarne są droższe niż mniejsze jednostki, a jeśli wolisz jeden z zaawansowanych funkcji, bądź przygotowany na zapłacenie

dużo więcej. Zadaj sobie pytanie, czy dodatkowy koszt daje ci jednostkę vape o większej wydajności niż podstawowa.

Gwarancja

Przy zakupie drogiego vaporizera stołowego dobrze jest sprawdzić warunki jego gwarancji. Nie chcesz przecież ponosić drogich kosztów naprawy lub wymiany, ponieważ nie są one objęte gwarancją.

7 najlepszych vaporizerów stacjonarnych na rynku

Aby pomóc Ci wybrać najlepsze urządzenie do Twojego domu, wybraliśmy te produkty po obszernych recenzjach waporyzatorów stołowych. Są to uznane marki na rynku i bardzo popularne wśród tokerów.

1. Volcano Hybrid

Każdy, kto palił trawkę, zna markę Volcano. Storz & Bickel stworzył pierwszy waporyzator stacjonarny w 2000 roku - Volcano Hybrid jest unowocześnieniem oryginału.

Posiada bardziej precyzyjne ustawienia temperatury i bicza. Urządzenie nagrzewa się bardzo szybko, osiągając maksymalną temperaturę 446°F w zaledwie kilka minut. Cyfrowy wyświetlacz sprawia, że jest łatwy w obsłudze.

Ten tabletop vaporizer pozwala na kontrolę sesji vape poprzez aplikację na Androida lub aplikację internetową. Ogromnym plusem urządzenia jest aromatyczna para, którą konsekwentnie dostarcza

. Jeśli szukasz niezawodnego urządzenia, sprawdź Volcano Hybrid.

2. Extreme Q Vaporizer

Arizer Extreme Q to niedrogi waporyzator stacjonarny

, który serwuje gładkie opary o pysznym smaku. Urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz LED.

Możesz nawet włączyć swoje urządzenie z drugiego końca pokoju za pomocą pilota. Grzałka konwekcyjna zapewnia równomierne ogrzewanie

zioła.

Ten tabletop vaporizer daje Ci kilka opcji, aby dostosować swoje doświadczenie. Temperatura waha się od 122° do 500°F, dzięki czemu możesz zmieniać jakość pary.

Masz również możliwość wyboru waporyzacji przez bicz lub torebkę z balonem. Extreme Q jest niezawodny i daje Ci wiele korzyści za Twoje pieniądze.

3. Dr. Dabber Switch

Switch by Dr. Dabber to waporyzator stacjonarny, którego możesz używać zarówno do suchych ziół, jak i koncentratów. Lepiej sprawdza się z tymi drugimi.

Do obsługi urządzenia wystarczy wciśnięcie jednego przycisku. Dzięki zastosowaniu ogrzewania indukcyjnego, waporyzator potrzebuje czterech sekund, aby podgrzać dowolne z 25 ustawień

w zakresie 300°-800°F.

Wyjątkowość Switch polega na tym, że jest to przenośny waporyzator do konopi. Jedno ładowanie zapewnia 20 godzin pracy na baterii. Jest to dość duże urządzenie, więc możesz nie chcieć zabierać go wszędzie.

4. Volcano Classic Vaporizer

Volcano Classic to stacjonarny waporyzator do ziół, który jest preferowany przez wielu doświadczonych użytkowników marihuany, ponieważ jego jakość pary jest wyjątkowa. Jest to również bardzo niezawodne urządzenie do długotrwałego

użytku.

Posiada prostą w obsłudze kontrolę temperatury

i wykorzystuje worki balonowe do waporyzacji, dzięki czemu doskonale nadaje się do sesji grupowych.

5. Plenty Vaporizer

Oto kolejny doskonały produkt od Storz & Bickel, twórców Volcano. Plenty jest wyjątkowy, ponieważ jest to vaporizer stacjonarny, który mieści się w dłoni.

Wykorzystuje on konwekcyjny system grzewczy, który potrzebuje około 3 minut, aby ogrzać zioła. Nierdzewna cewka chłodząca pomaga obniżyć temperaturę pary

przed inhalacją.

Urządzenie posiada ogromną komorę grzewczą dostarczającą ciężkiej pary. Możesz używać tego waporyzatora z koncentratami lub suchymi ziołami.

Nie można ustawić precyzyjnych temperatur, ale Plenty ma taką samą jakość jak znakomity Volcano.

6. Ditanium Vaporizer

Ditanium Vaporizer zasługuje na uwagę. Ten waporyzator biurkowy dla chwastów łączy w sobie waporyzację koncentratów i suchych ziół

dla masywnego uderzenia. Jest to urządzenie z biczem, które można używać bez użycia rąk poprzez usunięcie rurki.

Niektórzy twierdzą, że Ditanium jest najlepszą jednostką stacjonarną o podwójnym zastosowaniu, która oferuje spójne, gładkie i smaczne pary. Posiada również dożywotnią gwarancję

.

7. E-Nano Vaporizer

E-Nano jest jednym z najmniejszych waporyzatorów stacjonarnych, a po usunięciu szklanego trzonu jest również jednym z najbardziej dyskretnych. Każdy egzemplarz wykonany jest ręcznie w USA z twardego drewna.

Urządzenie dostarczane jest z malutkimi miseczkami i bardzo szybko się nagrzewa

. Temperaturę można regulować za pomocą pokrętła, które mieści się w zakresie 0°-560°F.

Mimo że jest małe i niedrogie, zapewnia wysoką jakość pary.

Informacje o waporyzatorach stacjonarnych

Jeśli zamierzasz palić w domu, to polecamy stacjonarny waporyzator do ziół. Te duże urządzenia mogą być droższe niż przenośne, ale powinieneś traktować je jako inwestycję

.

Waporyzatory stołowe oferują wyższą jakość oparów

i pozwalają na zróżnicowanie doznań poprzez kontrolę temperatury. Precyzyjna regulacja temperatury jest kluczem do uzyskania gładkości, którą preferujesz.

Wiele urządzeń oferuje elastyczność w sposobie czerpania. Możesz wybrać pomiędzy opcjami whipa lub worka balonowego. Możesz również używać suchych ziół lub koncentratów, lub obu.

Kiedy już wybierzesz najlepszy waporyzator stacjonarny, musisz rozważyć użycie wysokiej jakości ziół, aby zwiększyć swoją przyjemność z waporyzacji. Sprawdź naszą bogatą kolekcję super nasion marihuany, aby zacząć uprawiać coś godnego swojego nowego nabytku.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz