Co to jest Kush?

31 marca 2019

Kush odmiana marihuany

Osoby, które rozpoczynają dopiero interesować się marihuaną mogą doznać dużego szoku, gdy zorientują się jak wiele jest różnych szczepów, a tym samym różnych właściwości jakie może przynieść ta roślina. Kush to szczególna odmiana konopi indyjskich, która pochodzi z gór Hindukuszu. Ten łańcuch górski obejmuje granicę między Afganistanem a Pakistanem.

Jest to jeden z nielicznych regionów geograficznych, w których ta właśnie roślina występuje w naturze. Jak więc rozpoznać taką odmianę?

Wyjątkowo wytrzymała odmiana

Aby lepiej zrozumieć czym jest odmiana Kush należy podkreślić to z jakiego pochodzi i to właśnie najwięcej o niej mówi. Hinduski obszar Kush to pasmo górskie, które liczy około 800 km i rozciąga się od środkowego Afganistanu aż do północnego Pakistanu. Panują tam trudne warunki klimatyczne i w związku z tym roślina musi charakteryzować się wyjątkową jakością i wytrzymałością w każdych warunkach klimatycznych. Złe warunki pogodowe miały oczywiście wpływ na rośliny konopi, które w tym regionie wzrastały. Odmiany Kush należą do podgatunku Indica i znane są również jako mocne rośliny, które mogą poradzić sobie z niskimi temperaturami, wichurami, brakiem wody czy dużym nasłonecznieniem.

Mimo takich podstaw do rozwoju, które nie są zbyt dobre Kush to roślina, która przynosi wyjątkowe plony ponieważ inaczej niż inne odmiany rosnące w cieplejszych obszarach te odmiany mają tendencje do formowania się w krótkie, krępe rośliny. To korzystne dla plantatorów. Dzięki temu możliwe będzie stworzenie wydajnego ogrodu zarówno przy wewnętrznej jak i zewnętrznej uprawie. Nie trzeba się obawiać, że chłód czy czasowy brak wody będą szkodzić całej plantacji. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie dostępne na rynku odmiany Kush mają taką samą wytrzymałość. Wynika to z krzyżowania, dlatego zawsze najlepsze będą najbardziej pierwotne odmiany.

Szczep Kush

Wygląd

Szczepy Kush są zazwyczaj niskie, ale jednocześnie krępe i rozgałęzione bogato. Liście mają kolor ciemnozielony, a nawet mogą mieć lekko purpurowe barwy. Pąki są grube, masywne i pokryte włoskami. Słupki mogą różnić się kolorem od pomarańczowego aż do brązowego. Zapach oraz smak Odmiany Kush mają różne aromatyczne profile od ziemistych, kwiatowych aż do nut z wyraźnymi zapachami jak pieprz czy cytrusy. Pod względem smaku dym ze szczepów będzie pozostawiał w ustach kwiatowy posmak.

Właściwości psychoaktywne

Szczepy Kush najczęściej tworzą silne działanie uspokajające, które łączy się z euforią typową dla konopi indyjskich typowych odmian. Niektóre mogą mieć do około 20% THC co sprawia, że będą powodować potężne uderzenie, które pozostawia niektórych użytkowników chichoczących, szczęśliwych, rozmyślających. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz