Czy Dabs są dla Ciebie złe? Kompletny przewodnik po użyciu i skutkach ubocznych

10 sierpnia 2022
Tutaj znajdziesz:
 • Co to jest dab?
 • Jak powstają daby?
 • Czym różni się spożywanie dabów z konopi od palenia kwiatów?
 • Czy dabbing jest niebezpieczny? Trzy możliwe zagrożenia związane z dabbingiem marihuany
 • 7 efektów ubocznych dabingu, których powinieneś być świadomy
 • Jak uniknąć negatywnych skutków ubocznych dabów i innych koncentratów
 • Czy dabsy są dla ciebie szkodliwe: FAQs
 • Robić dab czy nie robić dab?

Czy daby są dla ciebie złe? Jak mogłoby być, biorąc pod uwagę intensywne doznania, których dostarczają? Osoby uprawiające stonerię skaczą po bandzie i są zainteresowane potencjalnym ryzykiem.

Ta technika uzyskiwania niebotycznych wysokości zyskała w ostatnich latach dużą popularność. Mimo że jest intensywna i mocna, wywołuje potencjalne efekty uboczne, których można uniknąć przy tradycyjnym wdychaniu i przyjmowaniu marihuany

.

Dzisiaj rozważamy ryzyko i korzyści płynące z zażywania marihuany. Przedstawiamy ostateczny przewodnik po tej metodzie konsumpcji, omawiamy niebezpieczeństwa, które możesz napotkać po drodze, a także dostarczamy użytecznych wskazówek. W ten sposób możesz spędzić czas swojego życia, pozostając szczęśliwym, zdrowym i bezpiecznym.

Wosk THC do dabów

Co to jest dab?

Zanim przejdziemy do sedna naszego tematu, musimy odpowiedzieć na jedno zasadnicze pytanie - czym jest dab? W końcu nie każdy stoner zna ten termin, a my chcemy zadbać o każdego członka naszej dużej społeczności.

Dabowanie marihuany jest aktem wdychania spalonych koncentratów zioła poprzez specyficzną metodę podgrzewania

. Możesz użyć do tego celu dab ring lub vaporizer.

Jeśli chodzi o substancję, której używasz, masz do dyspozycji wiele opcji. Do popularnych wyborów należą:

 • Wosk z konopi
 • Buddy (skoncentrowane THC)
 • Okruchy i odłamki (struktury plastra miodu z czystych kannabinoidów)

Czym zatem jest dab zioła? Jest to super skoncentrowany wdech, który natychmiast wysyła odurzenie do mózgu

. Nie potrzeba kilku puffów, aby się naćpać. Wystarczy tylko jeden wdech spalonego produktu z konopi.

Jak mocne są daby? Dużo mocniejsze niż blunt, joint czy bong. Wciągają natychmiast i utrzymują się dłużej (niektórzy nowicjusze donoszą o całodziennym haju).

Dlaczego tak się dzieje? Z powodu produktów, których używasz. W przypadku kwiatów zioła, otrzymujesz pewne ilości THC, wraz z wieloma innymi niepsychoaktywnymi związkami. Koncentraty do dabingu to 80%+ THC

. Nic dziwnego, że efekty są potężne. THC koncentrat woskowy izolowana kalafonia

Jak powstają daby?

Ciekawscy palacze nie poprzestaną na dowiedzeniu się, że dzięki tej metodzie konsumpcji mogą się naćpać. Zastanawiają się również, jakrobi się dabs

? Być może jest to zwykła chęć zrozumienia, a może chcą zrobić własne w domu. To nie my mamy kwestionować, ale edukować.

Wszystkie te skoncentrowane produkty canna, o których wspominaliśmy, to po prostu różne iteracje butanowego oleju haszyszowego

. Ten produkt to żywiczna struktura oleju z rośliny cannabis, połączona z butanem jako rozpuszczalnikiem. Zawiera on wysoko skoncentrowane poziomy THC.

Teraz, gdy wiesz z czego zrobione są daby, omówmy potencję. Twoja tradycyjna roślina marihuany zawiera 30% THC top, i to z hybrydyzacją. BHO dabs, z drugiej strony, średnio na 80% TH

C.

To co otrzymujesz to gumowaty produkt przypominający wosk pszczeli. Zapal go, aby doświadczyć haju w zupełnie nowej koncepcji.

Czym różni się spożywanie dabów z konopi od palenia kwiatów?

Jeśli pozwolimy, aby ten przewodnik obracał się wokół pytania "czy daby są dla ciebie złe", rozsądny palacz może zadać sobie pytanie - po co w ogóle to robić?

Dabs z marihuany mają kilka nieodłącznych korzyści. Niebotyczne poziomy THC przyciągają użytkowników rekreacyjnych, którzy szukają czegoś trochę (lub dużo) mocniejszego niż ich tradycyjna sesja palenia

.

Zmienia się również doświadczenie z hajem. Zamiast stopniowego narastania, cały profil działania uderza od razu

. Ten rodzaj odurzenia jest zawsze zabawny, szczególnie dla palaczy szukających głębokich doznań z ich ulubioną odmianą zioła.

Haj może trwać dłużej

z cannabis dabs, zbyt. Wysoka ilość THC krążąca w twoim krwiobiegu wywołuje efekty długo po tradycyjnym joincie, pozostawiając cię jasnym i sennym.

Powodem, dla którego użytkownicy medycznej marihuany czasami ignorują niebezpieczeństwa związane z dabbingiem jest jej moc. Osoby zmagające się z intensywnym bólem i udręką psychiczną czasami potrzebują natychmiastowej ulgi

, a nic nie pobije dabów w tym dziale. Wciąganie zioła za pomocą dab rigu

Czy dabbing jest niebezpieczny? Trzy możliwe zagrożenia związane z dabbingiem marihuany

Bez względu na to, czy samodzielnie wydobywasz THC, czy próbujesz swoich sił z produktem kupionym w sklepie, rozsądny palacz powinien pamiętać o potencjalnych zagrożeniach związanych z dabbingiem, które może napotkać.

Uwaga:

Ta pierwsza sekcja dotyczy najczęstszych problemów, z jakimi można się spotkać przy tej metodzie konsumpcji marihuany. Poza nimi, jak w przypadku całej gandzi, istnieją bardziej dojrzałe efekty uboczne dabbingu. Zajmiemy się nimi i sposobami na zachowanie bezpieczeństwa w dalszej części tego przewodnika.

Ryzyko obrażeń podczas ekstrakcji

Jeśli uprawiasz własną trawkę i wolisz swoje dabsy z marihuany z domowych produktów, pierwszym niebezpieczeństwem związanym z dabbingiem, o którym należy pamiętać, jest proces ekstra

kcji.

Używanie butanu do ekstrakcji jest najbardziej znaną, wypróbowaną metodą, ale jest on również lotny i łatwopalny. Jako taki, może szybko przegrzać metal lub szkło, którego używasz do procesu. Jeśli nie jesteś ostrożny, możesz skończyć z poparzonymi dłońmi

.

Innym mniej widocznym, ale bardziej groźnym problemem jest wybuch. Aby zachować bezpieczeństwo, należy zawsze obchodzić się z rozpuszczalnikami

z najwyższą ostrożnością i używać grubych rękawic do mycia naczyń. Zaproś przyjaciela, aby mieć dwie pary rąk na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.

Wpływ dabingu na zdrowie

Efekty uboczne dabbingu są liczne, ale żaden z nich nie jest bardzo niebezpieczny ani długotrwały.

Omówimy je poniżej, ale najpierw, zastanówmy się, jak dabbing może negatywnie wpłynąć na twój system

, zwłaszcza ten niskiej jakości. Problemy te zazwyczaj nie wynikają z samej marihuany, ale z rozpuszczalnika butanowego.

Producenci rzadko ujawniają inne substancje chemiczne dodane do ich roztworu butanu. W zależności od użytych elementów, mogą one zanieczyścić Twój dab z konopi niebezpiecznymi toksynami

. Ostatnie badanie wykazało, że niektóre z tych substancji chemicznych, zwłaszcza pod wpływem ciepła, mogą być rakotwórcze.

Upewnij się, że kupujesz butan tylko od dystrybutorów, którym możesz zaufać. Z tego samego powodu, ekstrakcja w domu bije na głowę kupowanie dabów z marihuany w dyspenseriach. Ten produkt z konopi jest znacznie mniej regulowany, nawet w stanach, w których obowiązują przepisy dotyczące konopi.

Wpływ dabbingu na mózg

Wiemy już, że THC oddziałuje na receptory w mózgu, zwiększając produkcję dopaminy i podnosząc poziom adrenaliny. Efekty Dabbingu na mózg działają na tej samej zasadzie, tylko znacznie mocniej.

Bez wchodzenia w zbyt wiele naukowych szczegółów, pomyślcie o tym w ten sposób. Psychoaktywne zioło czasami powoduje paranoję i niepokój poprzez mieszankę objawów fizycznych, zmian percepcji i zmian hormonalnych

.

Cóż, pójście na skoncentrowaną wersję tego samego zabiera te negatywne efekty o jeden krok dalej. Trippiness zwiększa się z koncentratami. Osoby podatne na incydenty psychotyczne, myśli paranoiczne i ataki paniki są bardziej narażone na wystąpienie tych epizodów po zażyciu dabów z marihuaną.

Pąki marihuany obok wosku z koncentratem THC

7 efektów ubocznych dabingu, o których powinieneś wiedzieć

Cottonmouth, suchość oczu, zaczerwienienie i pocenie się - wszyscy wiemy, co dzieje się po zbyt dużej dawce. Co to jest zakres skutków ubocznych dab, choć? Czy jest on taki sam, czy też można spodziewać się czegoś zupełnie innego?

Jeśli chodzi o tę metodę konsumpcji marihuany, to jest to całkiem sporo tego, czego

można się spodziewać w przypadku marihuany, tylko wzmocnione. Omówmy najczęstsze problemy, z którymi borykają się dabberzy i jak je złagodzić, jeśli przydarzą się Tobie.

1. Zawroty głowy i zaciemnienia

THC obniża ciśnienie krwi, co jest świetne dla ludzi z problemami wysokiego ciśnienia, ale może być szkodliwe dla wszystkich innych. Zmniejszony dopływ krwi do mózgu sprawia, że ludzie czują się oszołomieni

, a w skrajnych okolicznościach może to spowodować krótkotrwały blackout.

Te niepożądane reakcje na palenie ganji nie są aż tak częste. Sytuacja jest nieco bardziej problematyczna w przypadku efektów dabbingu i ich czystej potencji.

Co możesz zrobić: Jeśli już masz niskie ciśnienie tętnicze, unikaj całkowicie dabbingu. Jeśli poczujesz zawroty głowy, zjedz jak najszybciej wysokotłuszczową przekąskę

i usiądź gdzieś bezpiecznie i wygodnie.

2. Ból w klatce piersiowej i kaszel

Dabs z konopi są nieco bezpieczniejsze dla twojego układu oddechowego niż palenie lub wapowanie. Ilość dymu, który wdychasz jest znacznie mniejsza, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia płuc.

Ból w klatce piersiowej, którego doświadczasz jako efekt uboczny dabbingu, jest podobny do tego po bongach. Duże wdechy dymu wpływają na płuca

, przez co klatka piersiowa może być obolała następnego dnia.

Jeśli chodzi o napady kaszlu, pamiętajcie, że skoncentrowany dym THC może być dość ostry

, nawet w przypadku słodkich, delikatnych odmian. Nie jest niczym dziwnym doświadczanie uczucia pieczenia w gardle po zerwaniu uderzenia.

Co możesz zrobić: Podobnie jak w przypadku całej konsumpcji konopi, ogranicz swoje nawyki związane z dabbingiem do minimum

. Edyby, preparaty miejscowe i krople podjęzykowe to świetne zamienniki, dzięki którym Twoje płuca będą zadowolone, a Ty będziesz mógł cieszyć się sporadycznie wdychanym smakołykiem.

3. Nudności i wymioty

Zawrotne efekty dabbingu mogą spowodować, że twoje wnętrze będzie się kręcić i obracać, przez co będziesz mieć mdłości i ogólne wątpliwości.

Zmiany percepcji mogą również sprawić, że poczujesz się nie na swoim miejscu, co jest niezawodnym sposobem, aby Twój żołądek wpadł w wir. To mniejszy problem w tym względzie, chociaż, i jeden łatwy do rozwiązania poprzez skupienie się na rozwiązywaniu innych objawów.

Wymioty są bardziej problematyczne. Niepotwierdzone dowody wskazują, że nagłe ataki wymiotów są jednym z niebezpieczeństw związanych z dabbingiem

. Przyczyny są jeszcze niejasne, ale może się to zdarzyć, zwłaszcza jeśli przesadzisz.

Co możesz zrobić: Weź to nisko i powoli. Zjedz lekki posiłek około godziny przed dabbingiem

i popijaj wodę lub herbatę miętową, kiedy jesteś na haju.

4. Dezorientacja

Ten efekt uboczny dabbingu może być przerażający, ale nie jest dziwny, kiedy się o tym pomyśli.

Duża dawka THC dostająca się do twojego systemu w jednym momencie może zmienić twoje samopoczucie zarówno fizyczne jak i psychiczne

. Może się okazać, że jesteś zdezorientowany co do swojego otoczenia, innych ludzi i rzeczy, z którymi się stykasz.

Co możesz zrobić: Najważniejszym czynnikiem tutaj jest branie go powoli. Twoja tolerancja jest wyznacznikiem poziomu zdezorientowania. Staraj się nie przekraczać tej granicy. Poza tym, praktyki zmniejszające lęk, takie jak głębokie oddechy i techniki uziemienia, mogą pomóc

.

5. Halucynacje i zmiany percepcji

Marihuana, szczególnie te trippy, które wywołują efekty mózgowe i poznawcze, może zmienić sposób, w jaki postrzegasz świat wokół siebie.

Oprócz tego, że sprawia, że widzisz w wysokiej rozdzielczości i smakujesz każdy składnik swojej przekąski, może powodować doznania graniczące z synestezją

, co przytłacza przeciętny mózg. Logicznie rzecz biorąc, dabbing wywołuje podobne efekty.

Czym są ziołolecznicze dabsy? Mocniejsze, bardziej skoncentrowane wersje kwiatu zawierającego THC. Z tego powodu przenoszą właściwości psychotropowe na wyższy poziom

, czasami powodując potężne halucynacje wzrokowe i słuchowe.

Co możesz zrobić: Pozostań w bezpiecznym miejscu, bez zbyt wielu bodźców zewnętrznych, które mogłyby przytłoczyć twój umysł. Miej w pobliżu trzeźwego kumpla na wypadek, gdyby halucynacje się

nasiliły. Mogą Cię uspokoić i pomóc Ci cieszyć się, a nie bać, zmienionym postrzeganiem.

6. Paranoja i niepokój

Pomiędzy szybkim biciem serca, zawrotami głowy, niskim ciśnieniem krwi i zmianami percepcji, nic dziwnego, że zażywanie marihuany może wywołać u ciebie niepokój. Te fizyczne objawy łączą się z pędzącymi myślami w twojej głowie

, czasami zabierając cię tam, gdzie nie chcesz iść.

Czy dabbing jest zły dla osób z zaburzeniami paranoicznymi lub lękowymi? Niestety, może tak być. Podczas gdy większość użytkowników stosunkowo łatwo radzi sobie z tymi myślami nawet pod wpływem, osoby podatne na ataki paniki lepiej unikać dabingu całkowicie.

Co możesz zrobić: Podobnie jak w przypadku kwestii halucynacji, najlepiej jest, gdy jesteś w bezpiecznym otoczeniu z zaufaną bliską osobą u boku

. Techniki zmniejszające lęk również mogą pomóc, ale unikaj środków uspokajających w tym celu.

7. Problemy z zachowaniem pamięci

Marihuana nie powoduje amnezji ani absolutnej utraty przytomności, ale może zakłócić twoją pamięć roboczą

. Jest to część twojego mózgu, która chwilowo zachowuje informacje, pozwalając ci na korzystanie z nich przez następne minuty do godzin.

Potem nowa wiedza albo się rozprasza, albo zostaje w pamięci długotrwałej. W przypadku efektów dabbingu, zazwyczaj ma miejsce to pierwsze, co prowadzi do zapomnienia części swojego haju.

Co możesz zrobić: Niewiele, tak naprawdę. Upewnij się, że jesteś w środowisku, w którym nie możesz zrobić nic głupiego. Jeśli wpadniesz na niesamowity pomysł na kolejne artystyczne przedsięwzięcie, zapisz go zanim opuści twój umysł

. Koncentrat marihuany trzymany na narzędziu do dabbingu

Jak uniknąć negatywnych skutków ubocznych dabów i innych koncentratów

Czy zatem dabbing jest bezpieczny? Może być, zwłaszcza przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności. Nawet przy tak przerażająco brzmiących efektach ubocznych dabbingu, jest więcej niż możliwe, aby spróbować i mieć z tego mnóstwo zabawy.

Omówmy sposoby na cieszenie się tym dzikim pędem marihuany bez narażania się na jakiekolwiek ryzyko.

Używane przez Ciebie dabsy z marihuany są pierwszym czynnikiem, który może sprawić lub zepsuć Twoje doświadczenie. Jako zasada kciuka:

 • Jeśli kupujesz w sklepach, szukaj certyfikatów laboratoryjnych i porozmawiaj z opiekunem.
 • Jeśli ekstrahujesz w domu, używaj najwyższej jakości ziół i rozpuszczalników i zawsze czytaj drobny druk.

W końcu większość zagrożeń dla zdrowia dzieje się, gdy niskiej jakości produkty dołączają i wchodzą do twojego systemu. Kiedy już używasz tylko pierwszorzędnych produktów, nadszedł czas, aby zająć się samym procesem dabbingu.

Inne negatywne skutki uboczne dabingu mogą wystąpić z powodu twojego braku zrozumienia narzędzi używanych do tego procesu.

Zainwestuj w dab rig lub vaporizer, który ma dla ciebie sens

, składa się z wysokiej jakości materiałów i ma recenzje potwierdzające jego jakość. Naucz się go używać przed zapaleniem, a będziesz miał dużo lepszy czas.

Wreszcie, dawkuj odpowiedzialnie i zachowawczo

. Wiele skutków ubocznych dab, które omówiliśmy, wynika z przesadzania. Zacznijcie bardzo powoli i nigdy nie bierzcie kolejnego uderzenia zanim nie dacie ziomeczkowi czasu na wejście do krwiobiegu. Na 99% to poczujesz, a nadmierne objadanie się nigdy nie jest przyjemne.

Czy dabs są szkodliwe dla Ciebie: FAQs

Omówiwszy korzyści i potencjalnie negatywne skutki zdrowotne dabbingu, zakończmy, udzielając konkretnych odpowiedzi na bardziej szczegółowe pytania, które często słyszymy w społeczności.

Czy dabs może powodować psychozę?

Nie, przynajmniej jeśli nie jesteś predysponowany do epizodów psychotycznych z powodu choroby psychicznej. Poniższe efekty uboczne dabingu mogą przypominać bardzo krótkotrwały epizod psych

otyczny:
 • Silne reakcje emocjonalne
 • Lęk i niepokój
 • Problemy z koncentracją

Znikają one jednak w miarę trzeźwienia.

Uwaga: Dabbing

może wywołać epizod u osób ze schizofrenią.

Czy dabs może powodować paranoję?

Tak, paranoja jest jednym z powszechnych niebezpieczeństw związanych z dabbingiem

. Zwiększona częstość akcji serca i zmieniona percepcja zmysłów może wywołać u niektórych osób myśli paranoiczne. Nie ma jednak zbyt wielu powodów do obaw. Jest to znacznie mniej prawdopodobne, jeśli nie zmagasz się jeszcze z tego typu zaburzeniami.

Czy dabs są złe dla lęku?

Dabs z marihuany może wywołać objawy lękowe

, szczególnie u osób z zaburzeniami stresowymi. Podczas gdy marihuana, nawet odmiany o wysokiej zawartości THC, może pomóc w radzeniu sobie z lękiem, dabs są szkodliwe. Ich silne właściwości łagodzą niektóre psychiczne objawy zaburzenia, ale pogarszają te fizyczne, robiąc więcej szkody niż pożytku.

Czy mogę być uczulony na dabsy?

Nawet jeśli twój organizm zgadza się z marihuaną, możesz rozwinąć reakcję alergiczną na dab

z konopi. Najczęściej dzieje się tak z powodu innych składników.

Zadaj sobie pytanie - jaki jest wosk do dabów, którego używam? Czy zawiera on zanieczyszczenia? Im czystszy produkt, tym mniejsze ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej.

Czy dabsy mogą powodować wysypkę?

Skutki uboczne używania dabu mogą obejmować wysypkę u osób uczulonych na marihuanę lub butan

. Zawsze sprawdzaj swoją reakcję na oba te związki, zanim spróbujesz dab, i kupuj czyste produkty, aby zapewnić sobie zdrowie i bezpieczeństwo. Pąki konopi z skoncentrowanym ekstraktem z ziela

Robić to czy nie robić?

Czy zatem dab jest dla Ciebie szkodliwy? Odpowiedź brzmi: nie

, ale z pewnymi zastrzeżeniami. Dabs mogą być niebezpieczne i są wzmocnioną wersją marihuany, z którą nie każdy palacz może sobie poradzić. Aby jak najlepiej wykorzystać tę zabawną metodę spożycia, pamiętaj o następujących kwestiach:
 • Jakość jest wszystkim. Możesz być w stanie uciec od średniej klasy suszu, ale w przypadku tych koncentratów, zapewnienie doskonałości jest koniecznością.
 • Nie możesz tego zrobić na chybił trafił. Wiedza o tym, jak używać całego sprzętu jest niezbędna do tego, aby wziąć dobre uderzenie bez zrobienia sobie krzywdy.
 • Samokontrola jest koniecznością. Nawet pewni siebie weterani o wysokiej tolerancji mogą uznać, że picie marihuany to za dużo. Rób to bardzo powoli.

Zostań na naszym blogu, aby uzyskać więcej poradników na temat wszystkich rzeczy związanych z marihuaną. Nasze zasoby edukacyjne pomagają hodowcom i palaczom doświadczyć cudów zioła i pozostać bezpiecznymi. Zdobądź wysokiej jakości nasiona o wysokiej zawartości THC z naszego sklepu i samodzielnie wyekstrahuj koncentrat.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz