Czy można klonować rośliny Autoflower?

30 lipca 2022
Tutaj znajdziesz:
 • Klonowanie autoflowerów: co to znaczy?
 • Dlaczego ludzie klonują rośliny autoflower?
 • Czyli czy można sklonować rośliny chwastów autoflower?
 • Klonowanie roślin autoflower: czy warto?
 • Najważniejsze informacje o klonach automatycznie kwitnących

Czy można klonować rośliny automatycznie kwitnące? To pytanie zadaje sobie wielu hodowców z powodu mieszanych opinii na temat klonowania roślin autokwitnących.

Dołącz do nas, aby ocenić prawdopodobieństwo, że klonowanie autoflowera będzie udane. Omówimy również, czy warto próbować klonować konopie automatycznie kwitnące.

Więc nie każmy wam czekać, oto odpowiedzi na wasze pytania.

Klonowanie roślin autokwitnących: co to znaczy?

Aby w pełni zrozumieć klonowanie autoflowers, trzeba rozbić znaczenie klonowania rośliny. Na chwilę zapomnijmy o autoflowerach i porozmawiajmy o klonowaniu w ogóle. Co to jest?

Po prostu, klonowanie to tworzenie repliki już założonej rośliny

. Odbywa się to poprzez odcięcie od rośliny "matki" i wyhodowanie zupełnie niezależnej. Nowa roślina jest dokładną kopią rośliny "matki" i ma identyczne genetyki jak jej dawca.

Teraz skupmy się na roślinach autokwitnących. Dla początkujących, spójrzmy na to, co odróżnia autokwitnienie od roślin fotoperiodowych.

Rośliny autoflower zwykle zaczynają kwitnąć samodzielnie po 2-4 tygodniach wzrostu. W przeciwieństwie do feminizowanych konopi fotoperiodowych, nie wymagają one przełączania harmonogramu oświetlenia, aby rozpocząć i utrzymać fazę kwitnienia.

Te typy nasion potrzebują również mniej czasu na wzrost. W zależności od wybranej odmiany, niektóre z nich mogą być zbierane już po ośmiu tygodniach od wykiełkowania. Są to również rośliny kompaktowe i często nadają się do uprawy w pomieszczeniach.

A ponieważ są to rośliny łatwe w uprawie, niektóre odmiany nadają się dla początkujących hodowców.

Klonowanie roślin automatycznie kwitnących jest zasadniczo takie samo, jak w przypadku feminizowanych roślin fotoperiodowych, choć nie jest tak proste. Łatwiej jest sklonować rośliny z fotoperiodem niż te z autoflowerami.

Pozostaje jednak pytanie, czy można sklonować rośliny autokwitnące? Jest to możliwe, ale są inne czynniki do rozważenia przed właściwą odpowiedzią na to pytanie.

Dlaczego ludzie klonują rośliny autoflower?

Powiedzmy, że znalazłeś idealny szczep ganji, ale zakupiłeś tylko kilka nasion. Jak mógłbyś odtworzyć roślinę/odmianę, którą kochasz, bez kupowania większej ilości nasion? To proste; sklonować ją.

Hodowcy lubią klonowanie, ponieważ otrzymują dokładnie taką genetykę, jakiej oczekują od danej rośliny

. Najlepsze jest to, że nie muszą przechodzić przez cały proces wzrostu, ponieważ zaczynasz w tym samym stadium, w którym jest roślina "matka".

Jeszcze lepiej, jest to atrakcyjne ekonomicznie, ponieważ nie trzeba ciągle kupować nasion, aby wyhodować tę samą odmianę.

Jeśli chodzi o konopie autokwitnące, klonowanie ich nie jest tak łatwe, jak można by sobie wyobrazić. Nie oznacza to, że niemożliwe jest sklonowanie rośliny automatycznie kwitnącej; wyniki mogą być rozczarowujące.

Jakie jest prawdopodobieństwo udanego sklonowania autos? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Więc, czy możesz sklonować rośliny autokwitnące chwastów?

Podczas gdy można klonować konopie autokwitnące, nie jest to tak dobry pomysł jak klonowanie roślin fotoperiodycznych.

Autoflowery mają swoje ograniczenia, a ich klonowanie może okazać się trudne, nawet dla najbardziej doświadczonych hodowców

.

Aby zrozumieć tę niepewność, należy przyjrzeć się, dlaczego rośliny autokwitnące różnią się od swoich odpowiedników. Najbardziej znaczącą różnicą jest to, że kwitną one w oparciu o czas, a nie czynniki środowiskowe.

Doświadczeni hodowcy rozumieją, że w przeciwieństwie do roślin fotoperiodycznych, rośliny autokwitnące nie potrzebują światła do zmiany faz. Mówi się, że jest to spowodowane ich pochodzeniem z półkuli północnej, gdzie światło słoneczne było rzadkie.

To prowadzi do tego, że rośliny rozwijają zdolność do automatycznego kwitnienia przez pewien okres czasu. Ta cecha sprawia, że autoflowers są tak popularne zarówno wśród nowicjuszy, jak i doświadczonych hodowców.

Więc, co to wszystko oznacza? Czy można sklonować rośliny autokwitnące? Niektórym hodowcom się to udało. Ale odsetek sukcesów jest niewielki i z konkretnego powodu.

Pamiętajcie, że szczepka pobrana z rośliny podąża za tą samą genetyczną linią czasu, co roślina matka. Oznacza to, że nawet wiek sadzonki jest taki sam jak rośliny dawcy. W tym momencie wszystko staje się trudne.

Sadzonka zaczyna kwitnąć niezależnie od jej wielkości i rozwoju. Klonowanie roślin często prowadzi do małych, niedorozwiniętych okazów, które dają bardzo mało plonów.

Większość hodowców, którzy klonują marihuanę, preferuje klonowanie odmian fotoperiodycznych, ponieważ ma się większą kontrolę nad czasem kwitnienia.

Więc, czy można sklonować rośliny autokwitnące? Tak. Czy powinieneś je sklonować? To zależy od ciebie, aby zdecydować. Jeśli zdecydujesz się sklonować roślinę, dlaczego nie spróbować jednej z najsilniejszych odmian samokwitnących do eksperymentu?

Wreszcie, jak sklonować rośliny autoflower ganja?

Po prostu podążaj za tymi łatwymi instrukcjami:

 1. Wybierz roślinę autoflower, którą chcesz sklonować i weź z niej cięcie.
 2. Upewnij się, że roślina jest nadal w fazie wegetatywnej, gdy bierze cięcie.
 3. Dip w roztworze hormonu, aby rozpocząć rozwój korzeni.
 4. Umieść w tacy sadzonki z niektórych gleby.
 5. Przykryj, aby pomóc sadzonce rozwinąć korzenie.
 6. Trzymaj sadzonkę w częściowym oświetleniu, aż korzenie urosną.
 7. Przenieś do światła słonecznego lub sztucznego światła i to powinno zacząć rosnąć jak normalna roślina.

Klonowanie rośliny marihuany autoflower jest znacznie takie samo jak klonowanie rośliny fotoperiodycznej. Jedyną różnicą jest to, że szanse na sukces są znacznie mniejsze.

Rośliny autokwitnące klonów: czy warto?

Niektórym hodowcom udało się sklonować rośliny automatycznie kwitnące. To dowodzi, że można to zrobić, ale czy rzeczywiście warto? To zależy od tego, czy próbujesz zwiększyć plony, czy raczej eksperymentować

.

Powiedzmy, że jedna z waszych roślin przewróci się i ulegnie uszkodzeniu. Wiecie już, że będziecie mieli mniej bud z powodu upadku. Jeśli więc zdecydujecie się na użycie cięcia w celu zwiększenia zbiorów, już przygotowaliście sytuację na porażkę.

Będziesz miał większe szanse na sklonowanie autoflowera, jeśli zrobisz to jako eksperyment. Oznacza to, że klony automatycznie kwitnące nie powinny być używane jako źródło zwiększania zbiorów. W związku z tym, nie jest to opłacalne dla tych, którzy są zainteresowani plonami (co większość z nas robi).

Chociaż, nie pozwól, aby to powstrzymało cię przed eksperymentowaniem. Jeśli masz czas, dlaczego nie spróbować klonowania dla siebie?

Wstrzymajcie się, jeśli szykujecie się do pobrania próbki z jednej z waszych roślin autokwitnących. Zanim zaczniesz uciekać, czy wiesz, że uprawa automatycznych kwiatów na zewnątrz jest również możliwa? Najlepsze jest to, że możesz je również sklonować na zewnątrz.

Najważniejsze informacje o klonach automatycznie kwitnących

Tak więc, ostateczna odpowiedź na pytanie "czy można sklonować autoflower weed" brzmi: tak. A powinieneś? Prawdopodobnie nie. Chyba, że naprawdę chcesz zobaczyć, czy możesz sklonować automatycznie kwitnące rośliny marihuany.

Podczas gdy niektórzy hodowcy odnieśli sukces w klonowaniu konopi autokwitnących, nie oznacza to, że warto. Prawdopodobieństwo, że uzyskasz godne plony z autoflower z twojego cięcia jest fatalne.

Jedynym sposobem, aby naprawdę wiedzieć, czy jesteś w stanie stworzyć klony, jest przetestowanie tego. Jeśli na początku nie uda ci się, próbuj i próbuj ponownie. Próbuj, aż uzyskasz to prawo, a następnie udokumentuj proces, aby podzielić się z innymi hodowcami.

Większość hodowców marihuany wybiera nasiona automatycznie kwitnące, ponieważ są one znacznie łatwiejsze w uprawie. Ich obfite plony są poszukiwane i nie potrzebujesz doświadczenia, aby uzyskać korzyści z tej wspaniałej odmiany.

Chociaż mogą one lepiej rosnąć w pomieszczeniach, ze względu na ich kompaktowy rozmiar, nasiona samokwitnące mogą rozwijać się również na zewnątrz. Z tak wspaniałymi cechami, konopie autokwitnące są zdecydowanie darem od matki natury.

Szkoda tylko, że nie nadają się tak dobrze do klonowania jak odmiany fotoperiodyczne. Nie pozwólcie jednak, aby to was zniechęciło!

Dlaczego nie spróbować samemu sklonować roślin kwitnących automatycznie? Znajdź najlepsze nasiona automatycznie kwitnące tutaj, w Homegrown Cannabis Co.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz