Dieta marihuanowa - czy można schudnąć paląc trawkę?

30 grudnia 2021

Dieta marihuanowa to nowy trend, który pojawia się wraz z legalizacją na całym świecie.

Czy można schudnąć paląc trawkę? Cóż, być może i wbrew powszechnemu przekonaniu, marihuana nie musi prowadzić do przyrostu masy ciała - w rzeczywistości może nawet prowadzić do utraty wagi. Ale dieta marihuanowa zależy od jej użytkownika.

Ostatnie badania sugerują, że ludzie, którzy palą marihuanę mają szczuplejsze talie i niższy poziom cukru we krwi. Jestem pewien, że pomyślisz teraz o ciągłym "micie", że palacze zawsze mają apetyt? Cóż, nie jest to całkowita nieprawda. Badania wykazują, że palenie marihuany rzeczywiście wpływa na mechanizmy wywołujące głód w naszym mózgu: receptory w mózgu powodują uwalnianie hormonów, które sprawiają, że czujemy się głodni, co powoduje, że pożeramy wszystko w zasięgu wzroku.

Ale nawet jeśli istnieje ziarno prawdy w tym popularnym przekonaniu, nie oznacza to, że jest ono w 100 procentach zgodne z prawem. Stereotyp palacza chrupiącego Cheetos z pewnością może przyczynić się do przyrostu masy ciała, ale istnieją badania, które wykazały, że palenie trawki nie prowadzi do przyrostu masy ciała, a wręcz może pomóc w utracie

wagi.

Od czasów "Reefer Madness", marihuana była odrzucana. Większość ludzi uważa, że prowadzi ona do otyłości, przejadania się i niezdrowego stylu życia. Wiąże się to głównie z ideą munchies i niezdrowej żywności z nią związanej.

Jednakże, to wszystko jest błędne! Zwłaszcza, że wielu ludzi używa dziś marihuany jako lekarstwa i prowadzi całkiem zdrowy tryb życia. W rzeczywistości, dowody sugerują, że istnieje rzeczywisty związek między marihuaną a utratą wagi.

Możemy śmiało powiedzieć, że dieta marihuanowa jest mniej dietą, a bardziej stylem życia, w którym powinieneś wiedzieć, jak palić, ile wystarczy i która odmiana może najlepiej pomóc ci w twoich problemach zdrowotnych.

Koncepcja stylu życia oparta na marihuanie skupia się na jedzeniu w sposób bardziej naturalny i rezygnacji z przetworzonej żywności. Ponadto, w połączeniu z używaniem marihuany, pomaga to w metabolizmie i ogólnej poprawie organizmu.

Należy również pamiętać, że marihuana nie jest receptą na utratę wagi: Jeśli nie ćwiczysz i masz niezdrowe nawyki żywieniowe, to palenie marihuany prawdopodobnie nie pomoże ci w uzyskaniu niższego wskaźnika BMI. Jednak według badań przeprowadzonych w 2011 r. w American Journal of Epidemiology, nawet jeśli spożywanie konopi zwiększa apetyt, "osoby używające konopi są mniej narażone na otyłość niż osoby, które nie używają konopi." Inne badania wykazały również, że wielu użytkowników marihuany ma szczuplejsze talie niż osoby nieużywające, a także niższy poziom cholesterolu

. Co więcej, wyniki te okazały się prawdziwe niezależnie od wielkości próby czy czynników takich jak wiek i płeć.

Jak marihuana wpływa na utratę wagi?

via Leafly

Dieta marihuanowa opiera się na kilku wnioskach i zasadach opartych na badaniach naukowych. Co ciekawe, uważa się, że marihuana wpływa na organizm w następujący sposób:

Marihuana obniża poziom insuliny na czczo

Po pierwsze, insulina jest produkowana przez trzustkę. Zasadniczo, insulina jest pojazdem, dzięki któremu cukier może dostać się do komórek, aby te mogły następnie przekształcić go w energię. Kiedy zostanie wyprowadzona z równowagi, organizm może się szybko zmęczyć i odczuwać bardzo niski poziom cukru we krwi. Z drugiej strony, insulina na czczo jest rodzajem insuliny, którą organizm wytwarza przed jedzeniem lub na czczo.

W badaniu przeprowadzonym przez American Journal of Medicine na grupie ponad 4500 dorosłych stwierdzono, że palenie marihuany co najmniej trzy razy w tygodniu obniżyło poziom insuliny na czczo o 16%. Jest to spowodowane tym, że konopie indyjskie działają na wchłanianie insuliny, pozwalając na produkcję dobrego cholesterolu. Ogólnie więc, marihuana pomaga w obniżeniu poziomu insuliny, a następnie w walce z poziomem glukozy, która atakuje tętnice.

Marihuana i ćwiczenia fizyczne

Co ciekawe, ćwiczenia pobudzają układ endokannabinoidowy w mózgu w taki sam sposób, jak robi to marihuana. Co więcej, jest to sposób organizmu na radzenie sobie z bólem po treningu. W rzeczywistości, w ludzkim mózgu istnieje system endokannabinoidowy. Tak więc, kiedy palisz marihuanę i ćwiczysz, pomaga ona regulować apetyt, zarządzanie bólem i pamięć. Dieta marihuanowa promuje tę koncepcję, a nawet zawiera kanapę!

via Leaf Science

Waga i metabolizm

Badanie z 2013 roku w zasadzie potwierdziło, że długotrwałe stosowanie marihuany miało wpływ na wagę i metabolizm. W rzeczywistości, wszystkie badane grupy wykazały znacznie niższe wskaźniki otyłości u osób używających marihuany. Zostało to porównane do osób, które nie używały marihuany przez 12 miesięcy. Niemniej jednak, wskazuje to na długoterminowy wpływ na metabolizm, co z kolei wpływa na utratę wagi, diety i stabilność wagi.

Inne badania w Polsce, Włoszech, na Węgrzech, w Kanadzie i Wielkiej Brytanii

powtórzyły te wyniki, co doprowadziło niektórych badaczy do wniosku, że istnieje "korelacja pomiędzy używaniem marihuany a obniżeniem wskaźnika BMI", powiedział dr Sunil Aggarwal, lekarz i badacz konopi. "Związek ten utrzymuje się nawet po uwzględnieniu innych zmiennych, takich jak wiek, płeć czy powód, dla którego dana osoba pali marihuanę (np. pacjent chory na raka, który używa marihuany jako metody uśmierzania bólu).

Istnieją również dowody na to, że wpływ marihuany na wahania wagi jest bardziej skomplikowany, niż sugerowałby Aggarwal. Didier Jutras-Aswad

, profesor neurobiologii na Uniwersytecie w Montrealu, badał, w jaki sposób marihuana wpływa na funkcje obwodów neurobiologicznych kontrolujących apetyt.

Inna teoria głosi, że pomimo wysokiego spożycia kalorii przez osoby doświadczające napadów łakomstwa, mogą one podświadomie kompensować swoje wpadki jedząc mniej przez resztę dnia. Jeśli ktoś palił regularnie każdego wieczoru, a potem jadł pizzę i gelato, może się okazać, że je tylko małe śniadanie i lunch, a główny posiłek zostawia na czas po każdej sesji palenia.

Hamowanie apetytu

Słyszeliście to już w prawie każdym artykule. Wybierz swój szczep. Jest to właściwie najważniejszy punkt korzystania z marihuany. Masz możliwość wyboru szczepu w zależności od tego, co jest potrzebne danego dnia, zarówno medycznie jak i rekreacyjnie. Ale jeśli chodzi o wybór szczepu, pytaj lub szukaj czegoś z THCV, co pomoże w tłumieniu apetytu.

Podczas gdy nie jest dobrze pomijać posiłki, jeśli jesteś osobą objadającą się i szukasz sposobu na zmniejszenie apetytu, może to być potencjalnym źródłem mniejszej ilości jedzenia na jedno posiedzenie. Co więcej, Dieta Marihuanowa jest stworzona po to, aby jeść lepiej, a nie mniej!

Ogólnie rzecz biorąc, THC stymuluje apetyt w taki sposób, że użytkownik nie może przestać jeść. Jednak w przypadku ciągłej stymulacji receptora CB1, traci on wrażliwość i staje się mniej silny. Tak więc długotrwała stymulacja tego konkretnego receptora kannabinoidowego może z czasem spowodować zmniejszenie sygnałów głodu. Mózg to sprytny organ i nie daje się wiecznie oszukiwać sygnałom głodu wysyłanym przez receptor CB1. Możliwe, że po prostu dostosowuje się do tych sygnałów, przynajmniej w przypadku częstych palaczy marihuany, i odpowiednio reguluje apetyt. To może być sposób, w jaki Twoi znajomi, którzy palą od ponad 10 lat, nie mają już apetytu.

Ponadto wielu użytkowników konopi indyjskich, zwłaszcza w Australii, miesza trawkę z tytoniem. Zazwyczaj użytkownicy twierdzą, że wolą ten smak lub jest on dla nich bardziej ekonomiczny.

Tytoń jest znany jako środek hamujący apetyt, to znaczy, że ludzie czują się mniej głodni, kiedy go palą. Tak więc to właśnie dodatek tytoniu, a nie sama marihuana, może tłumaczyć regulację wagi. Trudno byłoby znaleźć kogoś, kto zalecałby palenie tytoniu, aby schudnąć. Osoby, które mieszają tytoń z konopiami indyjskimi, są narażone na realne i oczywiste ryzyko uzależnienia się od nikotyny - i często oprócz nałogu palenia marihuany zaczynają palić papierosy.

Dieta marihuanowa

via HERB

Dieta marihuanowa to nie tylko palenie papierosów. Dieta ta, tak jak każda inna dieta, obejmuje ćwiczenia, czyste odżywianie i czysty styl życia. Dieta marihuanowa autora Arta Glassa to w końcu po prostu poręczny, 18-rozdziałowy przewodnik po tym, jak dobrze się odżywiać i jednocześnie chrupać. Ta książka zawiera niesławne ćwiczenie o nazwie "Shake the Fat Away". To ćwiczenie jest potężny trening, który może być osiągnięty przez siedzenie na kanapie lub leżąc w łóżku. Podobno, stosując się do tej rutyny fitness przez zaledwie 4 minuty dziennie, będziesz w stanie zobaczyć różnicę!

Dieta marihuana wskazówki:

  1. Utrata wagi
  2. Detoksykacja organizmu
  3. Mniej bólów i dolegliwości
  4. Odstresuj się
  5. Znajdź Wyższe Ja (duchowo)
  6. Więcej zabawy!

Wyższe wnioski

Marihuana działa w twoim organizmie i reguluje system endokannabinoidowy

. W rzeczywistości, marihuana reguluje również ogólną homeostazę w organizmie dla lepszego samopoczucia. Szklane gwarancje poprzez przestrzeganie diety marihuanowej i krok będzie prowadzić do zdrowia całego ciała. Dodatkowo, codzienne ćwiczenia fitness, zdrowe odżywianie i oczywiście palenie marihuany pomoże Ci osiągnąć najlepsze fizyczne i emocjonalne samopoczucie! 5 2 głosy Artykuł Ocena

Komentarze (0)

Zostaw komentarz