Feminizowane nasiona marihuany

5 kwietnia 2019

Automatycznie kwitnące odmiany marihuany

Feminizowane nasiona marihuany pojawiły się na rynku w latach 90-tych minionego wieku wprowadzone do sprzedaży przez Dutch Passion. Obecnie nasiona feminizowane to około 95% wszystkich sprzedawanych na rynku nasion konopi. Tradycyjne nasiona marihuany produkują męskie oraz żeńskie nasiona w równych proporcjach z niewielkimi odchyleniami.

Obecnie jednak tradycyjne nasiona nie stanowią nawet 3% ogólnej sprzedaży nasion przygotowanych przez Dutch Passion. Mimo to kolekcja 15 odmian tradycyjnych to jedna z najbardziej kompletnych propozycji dostępnych obecnie na rynku. Większość hodowców nie lubi tracić czasu przestrzeni i prądu na uprawę męskiej rośliny. Wybiera się raczej małą liczbę roślin żeńskich, ale takich, które będą miały wysoką jakość. Najlepszym sposobem na to będzie uzyskiwanie klonów z nasion feminizowanych, które kupić można w sklepach z nasionami.

Jak zostały stworzone feminizowane nasiona konopi?

W latach 90-tych Henk van Dalen, który założył Dutch Passion uprawiał konopie wykorzystując tradycyjne nasiona, które były wtedy jednymi dostępnymi na rynku propozycjami. Hodowcy  marihuany marzyli o nasionach feminizowanych, lecz istniało przekonanie, że nie było to możliwe w przypadku nasion konopi. Jednak założyciel Dutch Passion zauważył coś charakterystycznego dla żeńskich roślin, które są w fazie kwitnienia dłużej niż zazwyczaj. W ten sposób chciał sprawdzić co stanie się z rośliną, gdy ten stan kwitnienia na dłuższy okres czasu się utrzyma.

Nasiona feminizowane

Eksperyment ten zmienił uprawy ponieważ pozwolił odkryć, że żeńskie rośliny produkują w końcu męskie kwiaty. Van Dalen zebrał pyłki i użył ich do zapylenia kilku żeńskich roślin i po kilku tygodniach zebrał stworzone tak nasiona. Był to kolejny eksperyment wynikający z ciekawości co się wydarzy. Nasiona zostały wysiane i ku zdziwieniu wszystkich z każdego nasiona rosła żeńska roślina. Zaczęto zastanawiać się jak do tego dochodzi i szukano opcji, dzięki której można było to powtórzyć. Dlatego wyhodowane były kolejne rośliny i zauważono, że po dacie zbiorów zaczynają produkować kwiaty męskie. Tak zaczęto właśnie prowadzić eksperyment na dalszą skalę, który potwierdził wcześniejsze odkrycie.

W ten sposób właśnie powstały nasiona feminizowane mimo, że wiele osób uważało, że nie będzie to możliwe. Obecnie po latach stosuje się dla masowej produkcji specjalne chemiczne metody tworzenia żeńskich pyłków, ponieważ te z przejrzałych roślin nie nadawały się do ich masowej produkcji. Feminizowane nasiona są obecnie bardzo ważne dla hodowców. Rośliny feminizowane oraz automatycznie kwitnące stają się bardzo popularne, ponieważ są wygodne i dają dobry efekt w uprawie zarówno indoor jak i outdoor.  

Komentarze (0)

Zostaw komentarz