Gęste zioło: Jak uzyskać gęstsze buds w pomieszczeniach i na zewnątrz

20 sierpnia 2022
Tutaj znajdziesz:
  • Dlaczego gęste zioło jest lepsze od puszystego?
  • Jak uzyskać gęstsze buds
  • Pięć twardych, gęstych odmian, które pomogą ci uzyskać gęste buds za każdym razem
  • Najważniejsze informacje o gęstych budkach

Czy jesteś hodowcą, który chce przenieść swoje zbiory na wyższy poziom? Czy jesteś zmęczony uprawą małych, luźnych bryłek, którym brakuje zapachu i smaku? Podzielimy się z wami naszymi sekretami uprawy gęstego ziela, pełnego wspaniałych trichomów i pokrytegogęstą

żywicą.

Możliwe jest osiągnięcie grubych, ciężkich kawałków z twoich konopi w pomieszczeniu do uprawy lub posadzonych na zewnątrz. Podążaj za naszymi krokami na każdym etapie życia rośliny, a będziesz miał gwarancję, że wyhodujesz wspaniałe coli, gdziekolwiek zechcesz.

Podekscytowany, aby dowiedzieć się jak wyhodować gęste buds? Zaczynajmy.

Dlaczego gęste ziele jest lepsze od puszystego?

Hodowcy wysokiej jakości zioła nigdy nie są zadowoleni z puszystych, popcornowatych buds. Są one nieatrakcyjne z wielu powodów.

Puszysta marihuana sprawia wrażenie słabej i jest kłopotliwa w przycinaniu. Poza tym, że wygląda nieapetycznie, daje mniej gramów masy roślinnej i ma niską zawartość kannabinoidów. Przy uprawie tej odmiany będziesz musiał zużyć dużo swoich cennych zbiorów na jedno porządne uderzenie.

Gęste buds są masywne i wyglądają zdrowiej. Są pełne aromatów, mają wyraźny smak. Często są jasne i kolorowe, bardziej atrakcyjne wizualnie, z mocą, która je wyróżnia.

Te kwiaty mogą być kompaktowe, ale oferują dużą wagę i utrzymują zwiększony poziom THC. Niewielka ilość wystarczy na długo, gdy zmielisz je na jointa lub miskę.

Uprawa gęstych buds oznacza, że można uzyskać więcej produktów z marihuany, niż gdyby roślina produkowała puszyste bąki.

Wysokiej jakości marihuana, która daje wyjątkowe zbiory i gładsze palenie? Tak, proszę!

Jak uzyskać gęstsze pąki

Nie poddawaj się, jeśli nie odniosłeś sukcesu w uprawie buds, których pragniesz. Istnieje kilka zmian, które możesz wprowadzić do swojej metody uprawy, aby poprawić jakość swoich zbiorów

.

Niezależnie od tego, czy sadzisz swoje konopie w pomieszczeniach czy na zewnątrz, uzyskanie gęstego ziela za każdym razem jest możliwe.

Jak uprawiać gęste buds w pomieszczeniach zamkniętych

Uprawa w grow roomie oferuje niezrównany poziom kontroli nad twoimi uprawami. Oto czynniki, które możesz wziąć pod uwagę, aby upewnić się, że twoje rośliny wyprodukują te wielkie kwiaty, o których marzyłeś.

Światło

Zarządzanie światłem, które otrzymują wasze rośliny jest kluczowe w produkcji gęstych buds. Podczas gdy zwiewne buds mogą rosnąć z powodu braku promieni, mogą również wynikać ze zbyt intensywnego oświetlenia.

Lampy uprawowe muszą być wystarczająco silne, aby zachęcić do rozwoju coli. Marihuana jest rośliną o wysokich wymaganiach świetlnych i musi otrzymywać jak najwięcej światła dla optymalnego wzrostu. Wykorzystaj wielkość swojego obszaru uprawy, aby obliczyć moc odpowiednią dla twojej przestrzeni.

Aby zmaksymalizować blask w namiocie i rozwinąć gęste bryłki, użyjcie ścian odbijających, które wystawiają całą roślinę na działanie promieni. Wszystkie twoje kola muszą być w jasności.

Kolejnym kluczowym elementem podczas używania świateł jest umieszczenie ich w odpowiedniej odległości od twoich cannabis. Nawet najpotężniejsza żarówka będzie nieskuteczna, jeśli znajdzie się w złym miejscu.

Lampy uprawowe, które znajdują się zbyt blisko baldachimu liści powodują wypalenie terpenów i wybielenie waszych buds. Diody LED umieszczone daleko od rośliny zmniejszają plony i gęstość.

Dobrym sposobem na sprawdzenie, czy wasze lampy znajdują się w odpowiedniej odległości jest test dłoni. Trzymajcie dłoń wśród roślin przez 30 sekund. Jeśli jest to dla ciebie nieznośnie gorące, to jest to zbyt ciepłe dla twojej marihuany, a kule powinny być bardziej oddalone.

Temperatura

Jeśli uczysz się jak uzyskać gęstsze buds, rozpoczęcie regulacji temperatury w pomieszczeniu jest najważniejszym krokiem.

W przypadku rozwoju w zbyt gorącym namiocie, buds przestają tyć i stają się ziarniste. Zimne warunki również utrudniają kwitnienie, dlatego tak ważne jest znalezienie równowagi.

Marihuana preferuje temperatury 65-80℉ w fazie kwitnienia. Wszystko powyżej tej wartości sprawi, że buds staną się puszyste i zmniejszy się ich intensywność zapachu i smaku.

Przepływ powietrza

Bez odpowiedniej wentylacji, gęste ziele nie rozwinie się. Przepływ powietrza naśladuje naturalne warunki wzrostu konopi i promuje silne łodygi. Mocne gałęzie zapewniają, że roślina może utrzymać ciężkie kulki, które rozwija.

Ponieważ konopie są zapylane przez wiatr, koncentrują swoją energię na uprawie buds wystawionych na działanie świeżego powietrza. Upewnij się, że zapewniasz dużą cyrkulację w swoim pomieszczeniu do uprawy, a grube kwiaty powinny być w drodze.

Jak sprawić, aby buds były cięższe w uprawie outdoor

Marihuana kwitnie, gdy rozwija się w swoim naturalnym środowisku. Kiedy jest na zewnątrz, ma nieograniczoną ilość świeżego powietrza, słońca i żadnych ograniczeń co do wielkości.

Żyjąc w tak idealnych warunkach, twoje rośliny powinny naturalnie produkować mnóstwo buds.

Nawet bez kontroli, jaką daje uprawa w pomieszczeniach, kilka środków może pomóc w wyhodowaniu gęstych buds.

Przygotowanie gleby

Przy wysiewaniu nasion marihuany na zewnątrz, bardzo ważne jest zapewnienie gleby najwyższej jakości. Jest bardzo mało prawdopodobne, że istniejące podłoże na twoim podwórku jest gotowe do uprawy.

Wzbogać je, mieszając z nawozem o powolnym uwalnianiu, aby twoje rośliny rozkwitły. Dobrze przygotowane podłoże ma zwiększony poziom napowietrzenia, który sprzyja zdrowemu wzrostowi korzeni. Marihuana, która ma silną podstawę, na pewno wyrośnie z gęstych buds.

Rozmieszczenie roślin

Lokalizacja twojej marihuany na zewnątrz musi być przemyślana.

Rośliny powinny znajdować się w miejscu, które otrzymuje co najmniej osiem godzin bezpośredniej ekspozycji na słońce każdego dnia.

Należy przyciąć wszystkie inne drzewa lub krzewy, które górują nad twoją marihuaną. Jeśli w niektórych momentach jest gorąco, zapewnijcie trochę cienia, aby chronić rośliny przed stresem cieplnym.

Ważne jest również, aby umieścić każdą sadzonkę w odpowiedniej odległości od innych. Buds potrzebują przestrzeni dla siebie, aby prawidłowo się wypełnić. Duże kolby wymagają kilku centymetrów przestrzeni wokół siebie, której nie dzielą z liśćmi lub innymi kwiatami.

Jak uzyskać gęstsze buds bez względu na miejsce uprawy

Gdziekolwiek zdecydujesz się posadzić swoją marihuanę, zawsze powinieneś przestrzegać kilku złotych zasad, aby wyhodować gęste zioło.

Dodawaj odpowiednie składniki odżywcze na każdym etapie wzrostu

Częstym powodem tworzenia się zwiewnych buds na konopiach jest brak równowagi składników odżywczych.

Marihuana potrzebuje dużych ilości azotu, fosforu i potasu, aby pobudzić rozwój. Stosunki żywieniowe tych makroskładników zmieniają się w każdej fazie wzrostu rośliny.

Podczas fazy wegetatywnej, podawaj swoim sadzonkom duże ilości azotu. Ten minerał sprzyja tworzeniu się stabilnych gałęzi, które mogą z łatwością podtrzymywać ogromne bryłki, które z pewnością wyrosną później.

Na początku kwitnienia zwiększcie poziom fosforu i potasu, którym karmicie swoje rośliny. Bez tych suplementów, które pobudzają gęste bryłki do wzrostu, rośliny nie mogą się prawidłowo rozwijać.

Później, zwiększenie ilości potasu, który podajesz swoim konopiom, jest sposobem na powiększenie buds podczas kwitnienia.

W miarę zbliżania się do końca uprawy, roślina potrzebuje dużych ilości tego pożywienia, aby przyspieszyć tempo fotosyntezy. To przyspieszenie zwiększa ilość cukrów dostępnych dla kwiatów do ich ostatecznej ekspansji wielkości i wzmocnienia smaku.

Ścinaj

Obcinanie kwiatów w celu maksymalizacji zbiorów wydaje się sprzeczne z intuicją, ale przycinanie jest sposobem na uzyskanie gęstych buds.

Kiedy roślina ma dużo węzłów, będzie próbowała rozwinąć je wszystkie. Ponieważ kwiaty na dole nie otrzymują wystarczająco dużo światła, aby stać się zwartymi, jest to strata cennej energii.

Raczej usuwajcie małe guzki z dala od baldachimu i wszystkie małe pędy pomiędzy pniem i gałęziami.

Przycinanie marihuany zwiększa ilość świeżego powietrza i światła, które otrzymuje roślina i zniechęca do rozwoju pleśni.

Wiedz, kiedy zbierać plony

Niektóre odmiany marihuany zwiększają rozmiar swoich buds nawet o 25% podczas ostatnich dwóch tygodni wzrostu. Jeśli nie możesz czekać i zbierzesz swoje plony wcześnie, przegapisz ten ostatni wybuch aktywności.

Znajomość idealnego czasu zbiorów może spowodować różnicę między uprawą zioła średniej klasy a uprawą tłustych, gęstych buds, które przyprawią cię o ślinotok.

Sprawdźcie swoje rośliny za pomocą szkła powiększającego, aby określić czy trichomy są w szczytowej fazie dojrzałości.

Możecie też wziąć małe próbki kwiatów, aby sprawdzić, czy podoba wam się, jak rozwinął się ich smak i zapach.

Pięć twardych, gęstych odmian, które pomogą ci uzyskać gęste buds za każdym razem

W pewnym stopniu genetyka marihuany decyduje o wadze wyhodowanych przez was roślin.

Możecie zastosować się do wszystkich dostępnych porad, jak uzyskać super gęste buds, ale jeśli wasza roślina nie ma predyspozycji do tworzenia dużych kwiatów, jest to mało prawdopodobne.

Odmiany indyjki zwykle produkują cięższe kwiaty, podczas gdy sativy mają tendencję do tworzenia puszystych, bardziej przewiewnych kwiatów.

Jeśli jesteście zdeterminowani, aby zebrać trochę zwartych, nafaszerowanych THC konopi, wybierzcie odmianę indica-heavy, znaną z tworzenia większych mas roślinnych.

Oto pięć najlepszych odmian o twardych, gęstych buds, które zapewnią ci rezultaty, jakich oczekujesz w każdym sezonie.

White Rhino

Te wytrzymałe i odporne sadzonki wyrastają na krótkie, zwarte rośliny, które dają ogromne zbiory.

Feminizowana White Rhino jest łatwa w uprawie wewnątrz i na zewnątrz i nie wymaga ciągłej uwagi, aby rozkwitnąć. Gęsta, lepka żywica pokrywa kwiaty, które pojawiają się na całych gałęziach.

Zauważysz silny aromat z nutą sosny, który rozładowuje napięcie i wywołuje uczucie spokoju.

White Rhino feminizowanaStrawberry

Kush

Feminizowana Strawberry Kush jest znana jako jedna z najbardziej gęstych odmian buds.

Nawet początkujący hodowcy mogą osiągnąć ogromne zbiory zwartych, pokrytych żywicą kwiatów, które są mocne i ładne. Roślina jest łatwa w utrzymaniu i rozwija się wszędzie tam, gdzie się ją posadzi.

W gładkim dymie wyczuwalny jest owocowy, truskawkowy smak, który szybko się udziela.

Skywalker OG

Feminizowane nasiona Skywalker OG przekształcają się w gigantyczne rośliny z grubymi buds pokrytymi lśniącymi trichomami. Jeśli zastanawiałeś się, jak wyhodować gęste zioło, którego pragniesz, musisz spróbować tej odmiany.

Skywalker OG jest trudniejszą odmianą, która wymaga regularnego przycinania, dokładnego odżywiania i ścisłej kontroli klimatu. Nie pozwólcie, aby to was zniechęciło, ponieważ będziecie dobrze wynagrodzeni za wasze wysiłki.

Jej ostre terpeny uwalniają pikantny cytrusowy smak, który relaksuje umysł i pomaga w dobrym śnie.

Skywalker OG FeminizowanaMK

Ultra

Feminizowana MK Ultra jest odmianą o bardzo gęstych kwiatostanach, łatwą w uprawie. Rośliny są łatwe w utrzymaniu i wytrzymałe, z naturalną odpornością na pleśń i szkodniki.

Tworzy jasne, kolorowe kwiaty i niesamowicie mroźne kola otoczone żywymi liśćmi.

Drzewny, sosnowy aromat jest silny i wywołuje poczucie pogodnego spokoju, które jest najlepsze na koniec długiego dnia.

Afghan

Każdy hodowca może uprawiać feminizowaną odmianę Afghan, ponieważ jej wyrozumiała natura nie ukarze cię za popełnione błędy. Kolejna z dobrze znanych gęstych odmian, pojedyncza roślina zapewnia niewiarygodnie wysokie zbiory.

Potężne THC wypełnia grube, gęste buds, dając korzyści rekreacyjne i medyczne. Wiele osób stwierdziło, że aromatyczny sosnowy smak Afghan jest fenomenalnym środkiem łagodzącym ból i niepokój.

Feminizowana odmiana Afghan

Najważniejsze informacje o gęstych budkach

Wyhodowanie gęstych, lepkich kwiatów jest bez wątpienia jednym z największych osiągnięć w uprawie konopi.

Nie jest to tak trudne do osiągnięcia, jak się wydaje. Z odrobiną przygotowania i dużą dozą zapału, ty też możesz zebrać ciężkie, zwarte buds w czasie zbiorów.

Teraz, gdy już wiesz jak uprawiać gęste buds w pomieszczeniach i na zewnątrz, udaj się do sklepu Homegrown Cannabis Co. Mamy różne odmiany, które możesz uprawiać, aby uzyskać kwiaty, jakich pragnie twoje serce.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz