Idealna temperatura i wilgotność dla namiotów uprawowych

23 sierpnia 2022
Tutaj znajdziesz:
  • Dlaczego utrzymywanie temperatury i wilgotności w pomieszczeniu do uprawy na idealnym poziomie jest tak ważne
  • Idealna temperatura i wilgotność dla namiotu uprawowego według etapu
  • 4 narzędzia do monitorowania i kontrolowania temperatury i wilgotności dla chwastów
  • Najczęściej zadawane pytania dotyczące temperatury i wilgotności
  • Usprawnij swoją uprawę, stosując najlepszą temperaturę i wilgotność dla twojego zioła

Czy jesteś hodowcą konopi w pomieszczeniach? Czy czasami uzyskujesz mniej niż oczekiwane plony, lub co gorsza, tracisz całą uprawę z powodu pleśni? Być może nie znasz idealnej temperatury i wilgotności dla swojego namiotu uprawowego.

Hodowcy o dowolnych umiejętnościach mogą uprawiać przeciętną marihuanę. Roślina radzi sobie świetnie, gdy jest pozostawiona sama sobie i produkuje nawet kilka coli. Jeśli chcesz osiągnąć więcej niż przeciętność, twoje uprawy muszą żyć w ściśle regulowanym środowisku

.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jaka jest idealna temperatura i wilgotność dla twojego namiotu do uprawy i zapewnić sobie maksymalne zbiory.

Dlaczego utrzymywanie temperatury i wilgotności w grow roomie na idealnym poziomie jest tak ważne

Namioty uprawowe oferują poziom kontroli, który jest po prostu niemożliwy do osiągnięcia na zewnątrz

.

Podstawy uprawy w pomieszczeniach są dość dobrze znane. Trzymaj rośliny w zamkniętej i wentylowanej przestrzeni i używaj świateł, aby symulować światło słoneczne.

Pomijany jest fakt, jak ważne jest monitorowanie temperatury i wilgotności

wewnątrz pomieszczenia. Jeśli te parametry nie są kontrolowane, mogą powodować problemy, takie jak pleśń, pleśń i gnicie pąków.

Konopie potrzebują różnych rzeczy ze swojego środowiska, w miarę jak się rozwijają i wchodzą w nowe etapy życia. Kiedy rozpoczyna swoją kolejną fazę, temperatura uprawy chwastów i poziom wilgotności wokół niej również muszą się zmienić.

Zapewnienie roślinie jak najlepszego środowiska oznacza, że nie będziesz musiał się stresować o jakość hodowanych buds.

Idealna temperatura i wilgotność dla namiotu uprawowego według etapu

Przyjrzyjmy się każdemu etapowi życia rośliny marihuany, oraz temperaturze w pomieszczeniu do uprawy i poziomowi wilgotności, którego potrzebuje.

Tabela temperatury i wilgotności w pomieszczeniu do uprawy

Środowisko wewnątrz namiotu podczas każdej z faz wzrostu rośliny powinno być następujące:

Sadzonki WegetatywnaKwitnieniePóźne kwitnienie
Temperatura75-80℉70-80℉65-75℉65-75℉
Wilgotność65-70%40-60%40-50%30-40%

Seedling stage

Podczas gdy nasiona marihuany kiełkują, przebywanie w ciepłych i wilgotnych warunkach zachęca je do kiełkowania

.

Utrzymanie temperatury pomiędzy 75-85℉ i wysokiego poziomu wilgotności 65-70% jest krytyczne dla ich rozwoju.

Powietrze utrzymujące zwiększoną ilość pary wodnej pozwala sadzonkom na pobieranieH2O

przez ich liście. Proces ten daje niedojrzałym korzeniom wystarczająco dużo czasu na wzrost.

Uprawa sadzonek w temperaturze i wilgotności preferowanej przez rośliny zapewnia im przetrwanie.

Etap wegetatywny

Korzenie marihuany są bardziej rozwinięte w fazie wegetatywnej i mogą pobierać cały płyn, którego potrzebuje roślina. Teraz zobaczysz, jak twoje sadzonki przechodzą przez ogromny impuls wzrostu.

Kiedy twoje uprawy wchodzą w tę fazę, temperatura w namiocie może pozostać bez zmian. Aby utrzymać rozwój na właściwym poziomie, zacznij zapewniać bardziej suche otoczenie

.

Najlepiej wprowadzać tę zmianę stopniowo. Obniżaj ilość pary wodnej w powietrzu o 5% tygodniowo, aż osiągniesz optymalny zakres 40-60%.

Temperatura i wilgotność utrzymują młode liście w zdrowiu i zapobiegają ich nadmiernemu zawilgoceniu.

Nasycone liście nie mogą uwolnić wystarczającej ilości tlenu, co wpływa na ilość pochłanianego przez nie światła.

Kiedy rośliny nie otrzymują wystarczającej ilości promieni, nie mogą pobierać wszystkich potrzebnych im składników odżywczych. Niezdrowe pędy negatywnie wpływają na twoją produkcję coli i zmniejszają plony. Aby chronić swoje zbiory, kontrola wilgotności konopi jest niezbędna.

Etap kwitnienia

Gdy konopie zaczynają kwitnąć, stają się bardziej temperamentne. Rozkwita tylko w chłodnym, suchym powietrzu

.

Najlepsza temperatura i wilgotność dla fazy kwitnienia to ta utrzymywana na niskim poziomie. Staraj się regulować środowisko 65-75℉ i 40-50% pary wodnej.

Zawszelką cenę unikaj ciepła, ponieważ sprawia ono, że powietrze jest wilgotne

. Ta wilgoć zmniejsza parowanie z liści, co powoduje ciągłą warstwę wilgoci na buds. Rośliny, które pozostają mokre przez zbyt długi czas, zaczynają gnić, co jest katastrofalne dla twoich upraw.

Późne stadium kwitnienia

Zmiana warunków otaczających twoją marihuanę na tym etapie nie jest absolutnie konieczna. Będzie ona nadal rosła i kwitła w tym samym otoczeniu.

Jeśli chcecie poprawić wygląd i smak waszych buds, włóżcie dodatkowy wysiłek w temperaturę i wilgotność waszej marihuany.

Teraz nadszedł czas, aby obniżyć poziom pary wodnej do około 30-40%

.

Różnica między temperaturą w dzień i w nocy powinna wynosić co najmniej 5℉. Najbezpieczniejszym sposobem na osiągnięcie tego jest schłodzenie namiotu uprawowego podczas wieczorów.

Kontrast termiczny wysyła wiadomość do rośliny, aby uwolniła więcej hormonów wzrostu, które wyzwalają rozwój pąków. Oczekujcie więcej kwiatów o zwiększonej gęstości i spektakularnego smaku i zapachu.

Nigdy nie wystawiaj swoich konopi na działanie wysokich temperatur w tej fazie. Możesz przypadkowo spalić niektóre z cennych terpenów i kannabinoidów, rujnując jakość zbiorów.

4 narzędzia do monitorowania i kontrolowania temperatury i wilgotności dla chwastów

Utrzymanie najlepszej temperatury i wilgotności dla twojego zioła jest kluczowe dla udanych zbiorów marihuany. Łatwo będzie kontrolować to, co dzieje się w twoim namiocie uprawowym, jeśli będziesz miał odpowiedni sprzęt

.

Oto cztery podstawowe narzędzia, których potrzebujesz, aby zapewnić, że warunki w twojej przestrzeni uprawowej są zawsze optymalne.

Termometr

Nie da się uprawiać konopi w pomieszczeniach bez dobrej jakości termometru cyfrowego

. Każdy dobrze zorganizowany hodowca ma dwa dostępne, aby zapewnić prawidłową temperaturę i wilgotność dla chwastów.

Powieś wersję naścienną w miejscu, które jest łatwe do zobaczenia po wejściu. Będzie on wyświetlał tylko warunki panujące w jego bezpośrednim otoczeniu, więc zaopatrz się również w drugie, przenośne narzędzie.

Użyj tego termometru, aby uzyskać odczyty w różnych miejscach w pomieszczeniu, zwłaszcza blisko roślin. Ta informacja zapewnia, że twoje uprawy znajdują się w najlepszych miejscach i jest dobrą formą zapobiegania stresowi cieplnemu konopi.

Przenośne urządzenie jest również doskonałe do sprawdzenia, czy temperatura pokazywana na urządzeniach takich jak AC lub termostaty jest dokładna.

Higrometr

Jest to niezbędne narzędzie do osiągnięcia najbardziej efektywnej temperatury i wilgotności dla

wzrostu konopi.

Higrometry mierzą, ile pary wodnej znajduje się w powietrzu. Powinieneś posiadać zarówno wersję ścienną, jak i przenośną tego urządzenia, aby móc dokonywać wielu odczytów.

Kluczowe jest zainwestowanie w dobrej jakości narzędzie, aby zapewnić sobie dokładne pomiary.

Bycie na bieżąco z wilgotnością w namiocie uprawowym pozwala na interwencję w odpowiednim czasie, jeśli coś pójdzie nie tak. Nie ma nic gorszego dla hodowcy niż utrata całego zbioru z powodu gnicia lub pleśni. Upewnij się, że utrzymujesz idealną temperaturę i wilgotność w swoim namiocie uprawowym.

AC

Powszechnym błędem jest przekonanie, że wentylatory obniżają temperaturę w pomieszczeniu. Poruszają one powietrze i są ważne w wentylacji namiotu uprawowego, ale bezużyteczne w zmniejszaniu ciepła.

Skrupulatna regulacja klimatu jest niezbędna do uprawy najwyższej jakości marihuany, a klimatyzatory są niezawodnym sposobem kontroli przestrzeni

uprawnej. Zarówno modele ścienne, jak i przenośne skutecznie utrzymują idealną temperaturę i wilgotność dla chwastów.

Dzięki temu, że są łatwo programowalne, dostosowują warunki panujące w namiocie do etapu życia twoich upraw. Wentylator znajdujący się wewnątrz urządzenia również cyrkuluje powietrze.

Nawilżacz/osuszacz

Wiele metod może zmodyfikować ilość pary wodnej unoszącej się wokół twoich roślin konopi. Zamgławiajcie marihuanę butelką z rozpylaczem, aby zwiększyć wilgotność. Podlewajcie sadzonki tylko wtedy, gdy światła są wyłączone, aby je zmniejszyć.

Podczas gdy techniki takie jak te działają, są one dalekie od precyzji.

Jeśli chcesz osiągnąć ogromne zbiory z nasion, zainwestuj w nawilżacz lub osuszacz. To znacznie bardziej spójny sposób na osiągnięcie dokładnych procentów, których potrzebujesz

. Upewnij się tylko, że kupisz taki o odpowiedniej wielkości zbiornika dla twojego namiotu.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące temperatury i wilgotności

Czy wilgotność 60 jest zbyt wysoka do kwitnienia?

Tak, to będzie koniec gry dla twoich roślin.

Podczas fazy kwitnienia, temperatura i wilgotność dla konopi muszą być utrzymywane na niskim poziomie. Poziom 60% wewnątrz namiotu oznacza, że rośliny nie mogą prawidłowo transpirować

i są stale wilgotne, co powoduje gnicie.

Zainwestuj raczej w osuszacz, który może utrzymać poziom około 50% i uratuj swoje nasiona.

Czy pleśń będzie rosła przy wilgotności 55?

Nope, twoje rośliny powinny być w porządku.

Przy wilgotności 55%, woda może skutecznie odparować z liści

, utrzymując je w suchości. Pleśń zwykle rośnie tylko w wilgotnych warunkach.

Zmniejszona wentylacja może również przynieść pleśń. Upewnij się, że w twoim namiocie jest wystarczający przepływ powietrza, a będziesz mógł się rozwijać.

Pamiętaj również o idealnej temperaturze i wilgotności w twoim namiocie do uprawy.

Czy wentylator może obniżyć wilgotność?

To zależy od tego, jak go używasz.

Jeśli twój wentylator wieje w zamkniętej przestrzeni, to po prostu porusza to samo powietrze wokół. Nie robi nic, aby zmniejszyć ilość obecnej pary wodnej.

Użycie urządzenia do wentylacji przestrzeni uprawowej może obniżyć wilgotność, jeśli umieścicie je w najlepszym możliwym miejscu.

Kiedy wentylator znajduje się w pobliżu zewnętrznego źródła chłodniejszego powietrza, świeża bryza wpłynie do pomieszczenia

. Będzie krążył i eliminował część pary wodnej unoszącej się wokół.

Prawidłowe ustawienie sprzętu jest kluczem do utrzymania idealnej temperatury i wilgotności w twoim namiocie uprawowym.

Usprawnij swoją uprawę, stosując najlepszą temperaturę i wilgotność dla twojego ziela

Każdy przeciętny Joe może łatwo uprawiać zwykłe rośliny marihuany.

Uprawa wspaniałych okazów wybuchających smakiem i zapachem wymaga bardziej wyrafinowanych technik.

Warunki środowiskowe mają największy wpływ na to, jak dobrze rosną rośliny

. Inwestowanie w drogie lampy i odżywki jest bezcelowe, jeśli nie utrzymujesz siedliska roślin pod kontrolą.

Pójdźcie na całość i upewnijcie się, że temperatura i wilgotność w waszym pomieszczeniu do uprawy są na optymalnym poziomie

dla wzrostu konopi.

Wykonywanie codziennych pomiarów i wprowadzanie zmian może wydawać się żmudne, ale opłaca się w czasie zbiorów. Twoje cenne nasiona będą bezpieczne od gnicia i innych chorób. Gwarantują też obfite zbiory gęstych, aromatycznych buds.

Miejcie pod ręką naszą tabelę temperatury i wilgotności w pomieszczeniu do uprawy, aby zapewnić roślinom warunki, których potrzebują do rozkwitu.

Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny w waszym dążeniu do produkcji wysokiej jakości marihuany. Jeśli szukasz nasion do uprawy w namiocie, zajrzyj do sklepu Homegrown Cannabis Co.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz