Indica vs Sativa – różnice w działaniu i wyglądzie

18 marca 2019

Nasiona Indica

Warto wiedzieć jaka będzie różnica w działaniu indyjek, sativy a także kannabinoidów. Sativa daje pobudzający energetyczny haj, działa głównie na umysł, będzie dawać odlot, pobudza do działania przez co świetnie będzie się sprawdzać w ciągu dnia. Sativy mają sporo pobudzającego THC a małą dawkę CBD.

Indica ma działanie relaksujące, rozluźniające i powoduje, że ciało staje się ciężkie. Mocna Indica potrafi wgnieść w fotel. Po dobrej indyjce raczej zbyt wiele się nie zrobi więc jest odpowiednia, gdy ktoś chce się wieczorem relaksować.Indyjka poza tym, że ma dużo THC ma także więcej CBD niż sativa, dlatego jest tam cięższe i bardziej narkotyczne działanie. Sativy mają wysokie rośliny, długie liście o jasno – zielonej barwie i mają 2-3 większą wysokość nawet 4 metry na zewnątrz i 2  metry wewnątrz niż indyjka. Gałęzie mają między sobą spore odstępy, topy sativy są długie, lżejsze mniej twarde niż w przypadku indyjki.

Sativa kwitnie około 9-14 tygodni czasami również dłużej. Rośliny pochodzą z regionów takich jak Tajlandia, Kambodża, Ameryka Północna jak Meksyk. Wiele czystych Sativ udało się dopasować do chłodniejszego klimatu i tym samym są odporne na warunki jakie panują w Europie, tym samym można skrócić czas kwitnienia i każdy może sativą się cieszyć. Indyjki są niskie, mają około 100 cm wewnątrz i 150 cm na zewnątrz. Mają szerokie, ciemnozielone liście i dużą ilość gałęzi, które są blisko siebie osadzone. Topy twarde, gęste, ciężkie, krótsze niż przy sativach.

Nasiona Sativa

Odmiany marihuany Indica kwitną około 8 tygodni i nadają się raczej do wewnątrz. Indica wywodzi się z okolic górskich w Indiach, Afganistanu oraz Pakistanu. W związku z tym, że chroni się przed ciężkim klimatem tworzy sporo lepkiej żywicy, w składzie której znajduje się dużo THC. Medyczne zastosowanie Sativa wpływa pozytywnie między innymi na osoby, które mają problemy z depresją, zaburzeniami zachowań i ADHD. Również stosuje się sativy u osób, które cierpią na anoreksję i różne formy raka, ponieważ będzie stymulować apetyt, chociaż tutaj reguły nie ma, ponieważ znaleźć można indici, które świetnie pobudzają apetyt.

Indica ma zastosowanie jako środek przeciwbólowy oraz nasenny. Będzie również zmniejszać skurcze mięśni oraz mdłości, stosowana jest w chorobach takich jak fibro-mialgia, toczeń czy stwardnienie rozsiane. Krzyżówki (hybrydy) sativa/indica. Marihuana i jej odmiany są między sobą krzyżowane i w taki sposób tworzone są hybrydy, które zawierają geny dwóch albo więcej odmian. W taki sposób dochodzi także do łączenia sativ i indyjek dzięki czemu pojawia się mieszane działanie, które ma charakter i fizyczny i umysłowy. W ten sposób tworzy się także szersze zastosowanie medyczne takiej marihuany. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz