Kac po ziołolecznictwie: Przyczyny, Symptomy, Rozwiązania

6 września 2022
Tutaj znajdziesz:
 • Co to jest kac po ziołolecznictwie?
 • Czy można mieć kaca po ziołolecznictwie? Co mówią badania
 • Kac od chwastów: Przyczyny
 • Kac od chwastów: Symptomy
 • Jak długo trwa kac od zioła?
 • Jak wyleczyć się z kaca od marihuany?
 • Jak uniknąć kaca marihuanowego?
 • Najczęściej zadawane pytania dotyczące kaca od trawki
 • Dobrze się przygotować i uniknąć kaca od chwastów

Kac po ziołolecznictwie zaskakuje. Jednym z głównych punktów sprzedaży marihuany w porównaniu z alkoholem jest to, że pozostawia znacznie mniej pozostałości chemikaliów w twoim systemie, pozwalając ci dobrze się bawić i czuć się świeżo i latać następnego dnia. Jak możesz się nie denerwować, kiedy zamiast tego budzisz się z bólem głowy, zawrotami i mgłą mózgową

?

Doświadczeni palacze powiedzą ci, że te efekty są bardziej powszechne niż wynikałoby to z błędnych przekonań. Marihuana jest wspaniała, ale jej skutki uboczne mogą być nieprzyjemne.

Nie martw się. Pomoc jest już w drodze. Dziś zgłębiamy naukę i powszechne objawy następnych efektów z

ioła. Omówimy, czego można się spodziewać, dlaczego należy się tego spodziewać i jak pozbyć się kaca po ziołolecznictwie.

Co to jest kac od chwastów?

Pod pewnymi względami, kac po ziołolecznictwie nie różni się od efektów ubocznych, które możesz odczuwać po zażyciu innych substancji rozrywkowych. Najprościej mówiąc, jest to negatywny wpływ pozostałości kannabinoidów na Twój

organizm po spożyciu.

Najczęściej efekty uboczne są następstwem nadmiernego spożycia

.

Oczywiście, nadmierne spożycie nie jest identyczne dla dwóch osób. Wszystko, od mocy odmiany, którą palisz, do składu ciała i jedzenia w brzuchu, określa twoją tolerancję w danym momencie.

Jedynym sposobem, aby upewnić się, że pozostajesz w komfortowych granicach jest metoda prób i błędów. Zacznijcie od niskich dawek i róbcie to powoli

, aż znajdziecie swoją idealną ilość.

Kac po THC jest pod względem objawów podobny do następstw picia alkoholu

. Może powodować:
 • Lekkość głowy
 • Bóle głowy
 • Nudności
 • Odwodnienie
 • Problemy z pamięcią
 • Problemy z koncentracją i mgła mózgowa
 • Bezsenność lub senność

Omówimy badania stojące za tymi objawami w sekundę, ale pamiętaj, że to, co wiemy do tej pory, jest ograniczone

. Alkohol wpływa na system inaczej niż marihuana, co uniemożliwia społeczności wyciąganie paraleli między tymi dwoma.

Większość informacji na temat resztkowych efektów marihuany pochodzi od indywidualnych konsumentów

, a nie z badań o szerokim zakresie. Dotyczy to zwłaszcza jednego dziwnego zjawiska - przedłużonego haju.

Dlaczego dzień po paleniu nadal czuję się na haju?

Dobra, mówicie. Wiem, że rano mogę czuć się źle, ale dlaczego dzień po paleniu nadal czuję się na haju?

Objawów kaca po ziołolecznictwie jest wiele i nie jest łatwo je wszystkie wyjaśnić. Obecne dowody wskazują na bóle głowy, zawroty i tym podobne, ale niektórzy ludzie kończą z dodatkową warstwą. Wciąż odczuwają skutki swojego haju nawet po całej nocy snu

.

To dziwne zjawisko występuje głównie u osób używających narkotyku po raz pierwszy

, a nawet wtedy tylko u niewielkiej części.

Normalnie, haj ustępuje w ciągu czterech godzin po spożyciu. Nie jest jasne, co powoduje subiektywne uczucie haju kilka dni po spożyciu, ale najprawdopodobniej winne są procesy wewnętrzne.

Wątroba niektórych ludzi rozkłada THC znacznie wolniej niż normalnie

. W rezultacie krąży ono dłużej w krwiobiegu, docierając do mózgu i wywołując efekty psychoaktywne.

Sposób spożycia również może odgrywać rolę. Kiedy spożywasz marihuanę, musi ona przejść przez przewód pokarmowy zanim dostanie się do krwiobiegu. Następuje opóźnione wystąpienie efektów.

Aby uniknąć tych efektów, zacznij od umiarkowanej dawki marihuany o niskiej zawartości THC

. Zmniejsza to ryzyko kaca marihuanowego i sprawia, że prawdopodobieństwo wystąpienia przedłużających się pozytywnych i negatywnych skutków twojej podróży po odurzeniu jest znacznie mniejsze.

Czy po ziołolecznictwie można mieć kaca? Co mówią badania

Biorąc pod uwagę bardzo niedawną akceptację marihuany wśród ogółu społeczeństwa, nie jest zaskoczeniem, że mamy bardzo mało informacji naukowych na tematy takie jak pozostały h

aj. Wykorzystajmy dane, które posiadamy, w połączeniu z dowodami anegdotycznymi, aby omówić kaca po ziołolecznictwie.

Pierwsze istotne badanie na ten temat pochodzi z 1985 roku. Naukowcy dali 13 mężczyznom albo jointy placebo albo prawdziwą marihuanę z 2,9% THC. Po paleniu, uczestnicy zostali poproszeni o wykonanie różnych testów, takich jak pamięć i zadania sortowania.

Te same testy wykonywali po przespanej nocy. Naukowcy zauważyli efekty zioła tylko u tych, którzy palili, dochodząc do wniosku, że cierpią oni na kaca trawkowego.

Kolejne badania miały miejsce w 1998 roku. Przetestowano dziesięciu mężczyzn i odkryto minimalne efekty dzienne po wypaleniu jednego jointa.

Niedawno, w badaniu z 2017 roku, badano stosowanie medycznej marihuany u osób z przewlekłym bólem. Niektórzy pacjenci zgłaszali niepożądane efekty uboczne używania marihuany, takie jak uczucie braku czujności i zamglenia następnego ranka. Badanie nie ujawniło liczby uczestników, którzy czuli się w ten sposób.

Istnieje kilka problemów związanych z tymi badaniami dotyczącymi kaca po spożyciu trawki. Po pierwsze, oba miały bardzo ograniczoną wielkość próby i brakowało im różnorodności. Co więcej, ilość marihuany używanej przez badanych była znacznie niższa niż ta, którą dziś palą zwykli palacze.

Wniosek jest prosty. Wiemy, że efekty uboczne marihuany następnego dnia to rzecz, która się zdarza

. Zakres, przyczyny i rozwiązania są nadal niejasne. Możemy posługiwać się dowodami anegdotycznymi, dopóki renomowana placówka badawcza nie przeprowadzi szeroko zakrojonych badań na ten temat.

Co zatem wiemy? Zbadajmy przyczyny i objawy kaca chwastowego.

Kac po ziołolecznictwie: Przyczyny

Przyczyny stojące za tym nieprzyjemnym uczuciem po twoim haju mają swój cel. Jesteśmy tutaj, aby poinformować Cię ,jak pozbyć się kaca po ziołolecznictwie, zanim do niego dojdzie

.

Zbadajmy, dlaczego niektóre hajsy kończą się błogą nocą czystego relaksu, podczas gdy inne sprawiają, że budzisz się z uczuciem, jakbyś brał udział w walce.

Dawka THC

Wielu użytkowników, którzy doświadczają kaca z marihuaną, zgłasza wyższy poziom konsumpcji. Logicznym założeniem jest to, że nadmierna konsumpcja powoduje negatywne skutki rano po zażyciu

.

To również może być powód, dla którego częściej odczuwasz te objawy po spożyciu edibles

. Twoje ciało potrzebuje czasu na przetworzenie THC, co sprawia, że uderzenie w głowę jest o wiele silniejsze. Dodatkowo, okres oczekiwania między konsumpcją a odurzeniem sprawia, że dużo łatwiej jest przesadzić.

Uwaga:

Przesada jest bardzo indywidualna. Pracuj nad swoją idealną dawką - nie mierz, ile powinieneś palić według cudzych standardów.

Odwodnienie przed paleniem

W przeciwieństwie do alkoholu, kac po trawce nie powoduje odwodnienia organizmu.

Jeśli brakuje Ci płynów w organizmie przed spożyciem zioła, dużo łatwiej o wystąpienie objawów

następnego dnia. Twoje tkanki regenerują się w wolniejszym tempie, wypłukując toksyny z połową skuteczności.

Okres półtrwania THC

Okres połowicznego rozpadu substancji chemicznej to czas, jaki zajmuje jej degradacja w Twoim organizmie. Jeśli chodzi o THC, ma on długi

okres półtrwania, pozostając w Twoich komórkach tłuszczowych i uwalniając się do Twojego systemu.

Utrzymujące się THC może wywołać nieprzyjemne objawy dzień po spożyciu. Okres półtrwania jest również powodem, dla którego trudniej jest doj ść do siebie pojadalnym kacu

.

Kac od zioła: Symptomy

Zanim dowiesz się, jak leczyć kaca po ziołolecznictwie, musisz wiedzieć, z czym masz do czynienia. Czego możesz się spodziewać po zbyt dużej dawce?

Ból głowy po ziołolecznictwie

To normalne, że po paleniu zioła odczuwasz ból głowy. Zazwyczaj następuje on po wypaleniu jointa, blanta lub bonga. Chociaż marihuana nie jest tak szkodliwa jak tytoń, to jej dym również może powodować ból głowy

.

Ból głowy może być również wynikiem słabego snu lub niewłaściwego nawodnienia

podczas odurzenia. Utrzymuj swój organizm dobrze odżywiony i nawodniony, aby uniknąć tych efektów.

Zmęczenie

Marihuana wywołuje uwalnianie dopaminy, podnosząc na duchu, przynosząc przyjemność, zmniejszając stres i zwiększając motywację. Wszystko to zmienia się w miarę zanikania odurzenia.

Kac po paleniu zioła obejmuje spadek poziomu dopaminy. Możesz czuć się zmęczony i ospały dzień po zażyciu. Niespokojny sen po

odurzeniu jest kolejnym potencjalnym sprawcą utrzymującego się zmęczenia.

Mgła mózgowa

Mgła mózgowa jest okropnym objawem kaca po marihuanie. Marihuana wpływa na twoje funkcje poznawcze. Pozostałości THC mogą powodować zaburzone postrzeganie czasu, ogólne zamieszanie, problemy z koordynacją i pamięcią.

Mgła mózgowa może być przerażająca, ale powinna ustąpić, kiedy włożysz wysiłek w odzyskanie jasności um

ysłu za pomocą jedzenia, kofeiny, snu i ćwiczeń.

Czerwone oczy

Zaczerwienienie oczu jest kolejnym uniwersalnym objawem bycia na haju, ale nie zawsze znika po odespaniu. THC rozszerza twoje naczynia krwionośne i kapilary. Twoje ciało reaguje wysyłając więcej krwi do głowy, w tym do oczu, które stają się przekrwione

.

Uwaga:

Możesz również doświadczyć suchości oczu, chociaż nie mamy jasnych dowodów na to, dlaczego tak się dzieje. Krople do oczu powinny załatwić sprawę.

Cottonmouth

Cottonmouth", jak nazywa to społeczność, to uczucie suchości w ustach podczas palenia. Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie jest to wynik odwodnienia.

Zamiast tego THC hamuje pracę ślinianek

, zmniejszając napływ śliny do ust. Ten objaw może utrzymywać się przez cały czas trwania kaca, ale woda powinna wywołać produkcję śliny w krótkim czasie.

Ból klatki piersiowej

Ten objaw marihuanowego haju zdarza się palaczom, zwłaszcza użytkownikom bonga. Twoje płuca otrzymują uderzenie, kiedy wdychasz dym

, co powoduje bolesność dzień po.

Jak długo trwa kac po ziołolecznictwie?

Teraz jesteś świadomy objawów i przyczyn, przejdźmy do sedna tego przewodnika. Kac chwastowy: jak długo trwa i jak mu zapobiegać? Zaczniemy od czasu trwania.

Natychmiastowe efekty marihuany mogą trwać od godziny do czterech godzin

, w zależności od dawki, siły działania, sposobu dostarczenia, twojej tolerancji i metabolizmu.

Efekty haju są odczuwalne przez kilka godzin po tym, jak znów będziesz miał jasną głowę. W tym czasie mogą pojawić się również objawy kaca, takie jak ból głowy i zamglenie mózgu. Jeśli idziesz spać, pojawiają się one następnego dnia rano

.

Negatywne skutki powinny ustąpić w ciągu 24 godzin od twojego haju

. Możesz nadal czuć się trochę po południu po dniu odurzenia. Uzyskaj wystarczająco dużo odpoczynku, a nie więcej niż poniedziałek musi pójść na marne z powodu chwastowego bólu głowy.

Jak wyleczyć kaca po zielsku?

Bez względu na to, jak bardzo chciałbyś zostać w łóżku i unikać jakiegokolwiek kontaktu dzień po swoim haju, nie jest to najlepsze lekarstwo na kaca z chwastów. To będzie działać po trochę, na pewno, ale istnieją znacznie bardziej skuteczne sposoby, aby wrócić do czuć się najlepiej.

Nie potrzebujesz też niczego w szczególności. Te wskazówki obracają się wokół regularnych praktyk zdrowego życia

, traktowania swojego ciała w prawo i pomagania mu odzyskać powoli i pewnie.

Uwaga:

Oprócz tych naturalnych metod, poważniejsze objawy kaca po marihuanie mogą się poprawić po zastosowaniu leków dostępnych bez recepty. Weź ibuprofen na ból głowy, leki przeciw nudnościom, jeśli twój żołądek jest szczególnie zdenerwowany, i użyj kropli do oczu na suchość.

Wykonuj lekkie ćwiczenia fizyczne

Nikt nie oczekuje, że pójdziesz na siłownię z bólem głowy od trawki, ale lekka aktywność odpiera te paskudne objawy

przesady.

Warto wybrać się na niezobowiązujący spacer po okolicy

. Spacer to delikatne, mało wymagające ćwiczenie, które sprawi, że krew zacznie płynąć do Twoich kończyn. Jest to również aktywność sercowo-naczyniowa, która otwiera płuca na dopływ świeżego tlenu, oczyszczając mózg z mgły.

Joga i inne rodzaje ćwiczeń rozciągających

są doskonałe, jeśli jest zbyt zimno, aby wyjść na zewnątrz. Skup się na głębokich oddechach i otwórz klatkę piersiową, aby wysłać świeżą krew do płuc, gardła i mózgu. Szybka runda medytacji również może wyprowadzić Cię ze złego nastroju.

Zjedz posiłek bogaty w węglowodany

Dostarczenie do brzucha bogatego w składniki odżywcze posiłku pomoże Ci szybciej zmetabolizować THC w

Twoim organizmie i wypłukać toksyny z ciała.

Kac marihuanowy prawdopodobnie nie sprawi, że będziesz miał ochotę udać się do kuchni, zwłaszcza jeśli poprzedniej nocy zjadłeś przekąskę. Dobrze jest odżywiać swoje ciało niezależnie od tego.

Nie przejadaj się, jeśli nie jesteś głodny, ale nawet przekąska może dodać Ci energii i sprawić, że poczujesz się dziesięć razy lepiej.

Wybieraj czyste pokarmy, najlepiej o wysokiej zawartości węglowodanów i niskiej zawartości cukrów rafinowanych i tłuszczu

. W ten sposób zapewnisz optymalne źródła witamin i minerałów swojemu systemowi regeneracji i dasz mu impuls we właściwym kierunku.

Dbaj o nawodnienie organizmu

Jak poradzić sobie z kacem po ziołolecznictwie? Tak samo, jak w przypadku każdego innego rodzaju kaca w twoim systemie. Wszystko kręci się wokół pomocy organizmowi w pozbyciu się złych rzeczy i uzupełnieniu jego naturalnych zasobów

, aż poczuje się znowu dobrze.

Jeśli zwykła woda nie załatwia sprawy, możesz wypić herbatę z kofeiną (najlepiej pomiń cukier), aby uzyskać dodatkowy zastrzyk energii. Woda z cytryną, najlepiej ciepła, również pomaga złagodzić zatory i koi brzuch, przynosząc Ci smaczną, aromatyczną ulgę.

Weź energiczny prysznic

Jeśli twój kac po ziołolecznictwie jest zbyt silny, byś mógł wyjść z domu i ruszyć się z miejsca, pomóc może zimny prysznic. Woda i aromatyczne mydło otwierają pory, pozwalając uwolnić toksyny zgromadzone w skórze

.

Ciśnienie może masować i łagodzić ciasnotę i bolesność w głowie i ciele. Skakanie pod strumieniem chłodnej wody odmładza, przygotowując Cię do wypróbowania innych, bardziej wymagających trików.

Nie spiesz się i odpoczywaj

Aktywność i zdrowe posiłki są doskonałe, ale pamiętaj, że twoje ciało mogło być poddane pewnemu stresowi podczas tego szczątkowego haju.

Ćwicz zdrowe nawyki, ale zachowaj lżejsze rzeczy, szanując swoje granice i słuchając swojego ciała

. Odpuść sobie nocne wyjście, połóż się wcześniej do łóżka i nie bierz udziału ponownie, dopóki nie poczujesz się dobrze.

Jak uniknąć kaca po marihuanie?

Wiedza o tym, jak wyjść z kaca po ziołolecznictwie jest doskonała, ale lepiej zapobiegać niż leczyć

. Zamiast cierpieć z powodu bólu głowy po ziołolecznictwie, oto co możesz zrobić, aby obudzić się świeżym jak stokrotka.

Poznaj swoje granice

Jedynym niezawodnym sposobem na uniknięcie kaca marihuanowego jest poznanie i respektowanie swoich granic

.

Pamiętaj, że objawy te pojawiają się głównie wtedy, gdy przesadzisz z mocną trawką i zatrzymasz w swoim organizmie więcej pozostałości marihuany niż jest w stanie przetworzyć Twój organizm.

Zacznij od niskiej dawki i zwiększaj ją tylko wtedy, gdy nie czujesz już efektów

, aż odkryjesz swoją idealną dawkę. Kiedy już to zrobisz, trzymaj się jej.

Pomiń ciastka z trawką

Palenie jest najbardziej popularnym sposobem konsumpcji zioła, ale edibles podążają jako blisko drugie. Kac po ziołolecznictwie jest jednak znacznie bardziej prawdopodobny, gdy THC musi najpierw przejść przez twoje jelita

.

Jadalny haj jest opóźniony i przedłużony, a także o wiele mocniejszy. Jeśli zmagasz się z efektami ubocznymi, trzymaj się metody inhalacyjnej

konsumpcji marihuany.

Łącz THC i CBD

Kac po ziołolecznictwie to produkt THC, podczas gdy jego niepsychoaktywny odpowiednik CBD utrzymuje cię w świeżości i zdrowiu.

Chcesz jednak wybrać się na dziką przejażdżkę, więc nie sugerujemy, abyś trzymał się czystego CBD. Połączenie tych dwóch może być twoim biletem

do przyjemniejszego doświadczenia dzień po. Wybierz proporcje 1:1, aby uzyskać najlepsze z obu światów.

Unikaj innych substancji

Łączenie trawki z alkoholem i tytoniem nigdy nie jest dobrym pomysłem. Te inne substancje mogą spotęgować efekty uboczne

zioła następnego dnia i doprowadzić do nagromadzenia większej ilości toksyn w Twoim organizmie.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące kaca po trawce

Zakończmy, odpowiadając na kilka powszechnych pytań dotyczących kaca

po trawce, które słyszymy w społeczności.

Czy zioło sprawia, że następnego dnia jesteś bardziej zmęczony?

Idealnie, nie. Haj z wysokiej jakości zioła powinien sprawić, że poczujesz się odmłodzony i gotowy na cały dzień. Nie zawsze jednak tak jest. Pozostałości marihuany mogą powodować zmęczenie

w ciągu dnia. Aby z tym walczyć, wysypiaj się po paleniu, dbaj o nawodnienie i angażuj się w lekkie, energetyzujące aktywności.

Jak długo trwa powrót do zdrowia po ziołolecznictwie?

Zazwyczaj efekty działania marihuany ustępują po dwóch do czterech godzin po spożyciu. Pozostające efekty znikają po dobrze przespanej nocy. Kac i jego objawy, takie jak ból głowy po paleniu zioła, mogą towarzyszyć ci przez jeden dzień. Wszystko powinno ustąpić w ciągu 24 godzin

, jeśli jesteś delikatny dla swojego ciała.

Czy zioło sprawia, że następnego dnia jesteś zły?

Kac marihuanowy może pozostawić cię drażliwym

. Połączenie fizycznego dyskomfortu i psychicznych efektów kannabinoidów w twoim systemie może zwiększyć złość i niezadowolenie. Zapewnij sobie jak największy komfort i unikaj sytuacji, które zazwyczaj wywołują złość. Ta kolejka w sklepie spożywczym i jazda w godzinach szczytu mogą poczekać.

Przygotuj się dobrze i unikaj kaca po ziołolecznictwie

Po przeczytaniu tego przeglądu, mamy nadzieję, że nie wierzysz już, że jesteś sam w tym paskudnym uczuciu kaca po ziołolecznictwie, które pozostawia cię z żalem po wypaleniu blanta. To normalne i wszyscy tam byliśmy.

Ostrożny palacz to szczęśliwy palacz. Najlepsze, co możesz dla siebie zrobić, to robić to powoli i pamiętać o lekarstwach na kaca po marihuanie. Możesz zminimalizować zarówno ryzyko, jak i dyskomfort poprzez podjęcie odpowiednich środków

ostrożności.

Bądź na bieżąco z naszym blogiem, aby uzyskać więcej porad na temat wszystkich rzeczy związanych z konopiami. Nasze zasoby edukacyjne są przeznaczone dla początkujących i weteranów, pomagając wszystkim doświadczyć tego, co najlepsze w świecie marihuany i pozostać bezpiecznym i zdrowym, ciesząc się jazdą.
Zawsze zaczynaj od nasion premium, aby zapewnić sobie najlepsze zbiory. Nasz bank nasion posiada jedne z najlepszych odmian na rynku!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz