Kilka słów o odmianie Jack Herer

20 marca 2019

Nasiona  Jack Herer

Na początek trzeba powiedzieć, że nazwa tej odmiany wzięła się od Jacka Herera, który poświęcił swoje życie, by być aktywistą walczącym o uznanie marihuany. Walczył o dekryminalizację i legalizację konopi. W latach 80-tych minionego wieku udało się stworzyć tą właśnie mieszankę, która została nazwana jego imieniem.

Dokładna formuła genetyczna jest oczywiście tajemnicą, jednak zakłada się, że jest to połączenie odmiany staiva Haze z krzyżówką Northern Lights # 5 i Shiva Skunk. Lepkie pąki mają zapach cytrynowy i smak, który będzie miał nutę sosny. Haj to idealna równowaga między efektami mózgowymi i fizycznymi, można oczekiwać, że po jej zastosowaniu użytkownik będzie głęboko zrelaksowany. Można również liczyć na jej atrakcyjny smak. To odmiana, która ma na swoim koncie w sumie aż 9 nagród. Zawartość THC jest na poziomie między 15 a 24%.

Nasiona nie są szczególnie imponujące, dostajemy średnio zielone liście, gęsto upakowane pączki, wydłużone i zaokrąglone. Liczba tichomów jest tutaj wysoka, co sprawia, że roślina charakteryzuje się tym, że jest bardzo lepka. To co sprawia, że nie jest to atrakcyjna opcja wizualnie nadrobione zostaje zapachem. Dobrze wyleczone kwiaty mają głęboki bukiet z nutką skórki pomarańczowej oraz cytrynowej. Łamanie gęstych pąków pokazuje cytrusowy zapach, ale można również wyczuć pojawienie się ostrego pieprznego poczucia smaku. Po spaleniu pojawia się czysty, ziołowy zapach podobny do zapachu szałwii. Gładki i łatwy dym również smakuje ziołowo.

Działanie Jack Herer

Użytkownicy zauważają, że pojawia się silne uderzenie w głowę, które zauważalne jest jako bardzo energetyzujące mniej dezorientujące. W miarę upływu czasu czy większych dawek mrowienie będzie się rozprzestrzeniać w dół szyi przez kończyny i tworzy poczucie relaksu bez obaw o unieruchomienie. To co następuje to ostrzeżenie, szczególnie obciążające dla twórczych osób. Świetnie sprawdza się u osób, które chcą uzyskać swobodę w prowadzeniu rozmów w środowisku towarzyskim. Mimo, że w składzie nie ma szczególnie dużej dawki CBD zauważa się, że jest to produkt, który może być korzystny w przypadku osób, które zmagają się z chronicznymi bólami. Niektórzy użytkownicy zauważają, że mają poczucie uwolnienia się od migren.

Hodowcy mogą uzyskać dobre wyniki w zakresie przygotowania klonów, plenerowi plantatorzy powinni zadbać o klimat śródziemnomorski, w którym ta roślina zachowuje się najlepiej. Wydajność jest średnia, kwitnienie zajmuje około 10 długich tygodni. Niezbyt rozległa wielkość sprawia, że to dobra odmiana dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę z uprawami.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz