Porady dotyczące palenia marihuany po raz pierwszy

11 lutego 2021

Odkąd napisałem artykuł zatytułowany "Robert Platshorn's "Silver Tour" Is The Key To The Medical Marijuana Senior Vote", otrzymuję wiele e-maili od seniorów z całego kraju, którzy szukają porad na temat tego, jak spożywać marihuanę po raz pierwszy lub przynajmniej po raz pierwszy od dłuższego czasu. Napisałem o tym artykuł, kiedy po raz pierwszy uruchomiliśmy TWB. Artykuł jest wklejony poniżej, mam nadzieję, że pomoże wam skierować się we właściwym kierunku:

Ostatnio często zdarzają mi się takie sytuacje. Kilka osób z pokolenia wyżu demograficznego (i przyjaciół wyżu demograficznego) prosiło mnie o wskazówki dotyczące spożywania marihuany po raz pierwszy lub po kilkudziesięcioletniej przerwie w paleniu. Jeśli nie paliłeś od lat 60-tych lub 70-tych, możesz równie dobrze po raz pierwszy sięgnąć po marihuanę, ponieważ to, co mamy obecnie, powali cię na kolana.

Pytania pochodzą od ludzi, którzy chcą z nią eksperymentować, aby sprawdzić, czy przyniesie im korzyści medyczne, jak również od ludzi, którzy chcą ją stosować rekreacyjnie. Co spowodowało wzrost w tych dwóch ostatnich, nie jestem pewien. Może oglądali "To skomplikowane" na DVD, kto wie. Przynajmniej dwa tuziny ludzi w średnim wieku zapytał mnie ostatnio choć, więc pomyślałem, że byłby to dobry temat na blogu. Jak zawsze, jeśli masz wskazówki własne, proszę zostawić je w sekcji komentarzy tak, że inni mogą korzystać z Twojej wiedzy!

Dużym czynnikiem w pierwszym doświadczeniu konsumpcyjnym jest planowanie z wyprzedzeniem. Istnieje niezliczona ilość powodów, dla których warto to zrobić. Jednym z głównych powodów, który przychodzi na myśl, jest unikanie interakcji ze światem zewnętrznym, kiedy jesteś upieczony po raz pierwszy i bardziej paranoiczny niż kiedykolwiek w życiu. Kiedyś bałeś się, że twoi rodzice się dowiedzą... wyobraź sobie, że dowie się o tym twój syn/córka, współpracownik lub sąsiad. To może być coś, czego chcesz uniknąć. Po prostu wysyłając wiadomość tekstową, lub aktualizację na Facebooku, itp, stwierdzając, "Nie czuję się zbyt gorąco, myślę, że pójdę dziś wcześnie spać" jest świetnym sposobem na uwolnienie wieczoru.

Zawsze polecam palenie wieczorem, jeśli jest to twój pierwszy raz. Kiedy się upalisz, będziesz chciał mieć wokół siebie zabawne rozrywki, jakieś smakołyki i ciepłe miejsce do spania do końca nocy. Jeśli dostaniesz naprawdę wysoki w ciągu dnia, masz zamiar być wysoki na długi, długi czas, wziąć drzemkę, a następnie obudzić się gdzieś około 8pm i cały wzór snu zostanie wyrzucony. Nie jest to zbyt wielki problem, jeśli jesteś młody, ale jeśli masz ten sam harmonogram snu i pracy od kilku dekad, jak większość osób z wyżu demograficznego, prawdopodobnie będziesz wolał wieczorne sesje z marihuaną.

Muzyka jest ważną częścią pierwszego doświadczenia z paleniem marihuany, nawet jeśli jest ona tylko lekko odtwarzana w tle. Kiedy ja po raz pierwszy zażyłem marihuanę, ludzie wciąż grali na kasetach magnetofonowych. W dzisiejszych czasach, dzięki i-podom i odtwarzaczom mp3, możesz tworzyć listy piosenek, które wystarczą na wiele godzin w ciągu zaledwie kilku minut. Pamiętaj, że po pierwszym zażyciu marihuany będziesz na haju prawdopodobnie przez cztery lub więcej godzin, więc odpowiednio zaplanuj swoją playlistę. Upewnij się, że na liście znajdują się piosenki, których słuchasz cały czas, ale także utwory, których nie słyszałeś przez długi, długi czas. W momencie, gdy będą one odtwarzane, będziesz już bardzo naćpany i prawdopodobnie zapomnisz, że umieściłeś je na playliście, a to rozwali Twój umysł!

Jak nawiązałem do wcześniej w artykule, jedzenie będzie twoim przyjacielem. Rzeczy do picia są koniecznością zbyt, jak suchość w ustach jest wirtualna gwarancja. Jeśli planujesz z wyprzedzeniem, twoje doświadczenie będzie znacznie zwiększone. Nie zrozum mnie źle; prawdopodobnie będziesz tak głodny, że zjesz wszystko w zasięgu wzroku. Jednakże, jeśli upewnisz się, że zaopatrzysz się w swoje ulubione przekąski z wyprzedzeniem, będziesz o wiele szczęśliwszy, a nie zabraknie ci jedzenia i będziesz musiał wyjść poza swoją bańkę stonera. Kiedy pierwszy raz byłem na haju, to było jak "szukaj i niszcz". Zjadłem rzeczy, których prawdopodobnie nigdy więcej nie zjadłem. Następnego dnia czułem się jak facet z "Man v.s. Food". Cokolwiek skończysz jeść, najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest posiadanie dużej ilości tego pod ręką, ponieważ będzie to uczta o mitycznych proporcjach.

Świetny film komediowy jest obowiązkowy podczas twojego pierwszego doświadczenia z marihuaną. Znajdź taki, którego nigdy wcześniej nie widziałeś, tak abyś nie wiedział z góry, jakie będą najśmieszniejsze fragmenty. WSZYSTKO będzie śmieszne, więc tytuł nie ma znaczenia, upewnij się tylko, że jest dobry. Stoner movie jest preferowany z oczywistych powodów. Aby znaleźć świetną listę filmów o stonerach, kliknij na ten link.

Kolejnym ważnym czynnikiem są ludzie, z którymi spożywasz marihuanę. Nigdy nie polecałbym, abyś po raz pierwszy naćpał się sam; to będzie podróż, którą chcesz dzielić z bliskim przyjacielem lub dwoma. Duże grupy nie są zabawne, ponieważ będziesz bardzo naćpany i popadniesz w paranoję, i będziesz nadmiernie analizował to, co inni ludzie robią i/lub myślą. Miałem przyjaciela, który po raz pierwszy był na haju na imprezie sportowej i skończyło się na tym, że zwariował, uciekł z miejsca i ukrył się na parkingu, aż impreza się skończyła - nie było to dobre doświadczenie. Zalecałbym zrobienie tego w swoim domu, lub w domu bliskiego przyjaciela, z którym czujesz się bardzo komfortowo, i nie więcej niż kilka osób.

Chcesz spożywać marihuanę z weteranami, a nie żółtodziobami. Możesz nie mieć wyboru w tej kwestii, ponieważ możesz być zmuszony do palenia z kimkolwiek, kto ma trawkę w danym momencie, co jest zrozumiałe. Ale, jeśli możesz, palenie z kimś, kto robi to od lat, dzień w dzień, jest najlepszą opcją. Postarają się oni sprawić, aby doświadczenie było dla ciebie jak najbardziej zabawne i są szanse, że czekali na to przez długi czas! Upewnij się tylko, że ludzie są łagodni - palenie z super hiper/pijaną osobą nie jest zabawne, gdy jest to Twój pierwszy raz (lub prawdopodobnie w każdej chwili!). Ty będziesz chciał się wyluzować, podczas gdy oni będą chcieli się rozkręcić. To jest ten sam typ ludzi, którzy zrobią wszystko, co w ich mocy, abyś był tak naćpany jak to tylko możliwe i będą z tobą zadzierać do tego stopnia, że twoje doświadczenie nie będzie zabawne.

Teraz, kiedy środowisko zostało już ustalone, nadszedł czas, aby porozmawiać o samej marihuanie. Jak wspomniałem wcześniej w artykule, jakość marihuany jest dziś o wiele lepsza niż w czasach dorastania pokolenia wyżu demograficznego. Według rozmowy, którą odbyłem z pracownikiem Full Spectrum Laboratories, najlepsza z najlepszych ma obecnie nieco ponad 20% kannabanoidów, czyli jest 5 razy mocniejsza niż marihuana sprzed kilkudziesięciu lat. Nie trzeba dodawać, że trzeba być ostrożnym, żeby się za bardzo nie naćpać. Jednak, co zostało powiedziane, przedawkowanie marihuany jest niemożliwe, więc nie krępuj się i sięgaj po złoto! Tak długo, jak marihuana, którą spożywasz, nie jest w formie cegieł, jest pozbawiona nasion i nie pachnie pleśnią lub grzybieniem, powinna wystarczyć. Możliwe tylko, że będziesz musiał spożywać jej więcej.

Jaki jest najlepszy sposób na spożycie marihuany po raz pierwszy? Zapytałem o to moich znajomych i okazało się, że najpopularniejszą odpowiedzią był joint. Fajka, bonga, czy bubbler mogą być zbyt mylące dla nowego palacza, który nie rozumie pojęcia carb. Joint jest bardzo prosty i łatwy w regulacji uderzeń. W przypadku fajki, bonga lub bańki, nowy palacz nie będzie wiedział, że przyjął zbyt dużą dawkę, dopóki nie będzie za późno. Wodospad lub bonga grawitacyjne są zdecydowanie wykluczone. Jeśli zamierzasz po raz pierwszy sięgnąć po marihuanę, uważaj na każdego, kto mówi ci, że powinieneś zaciągnąć się czymś z 2-litrowej butelki po napoju gazowanym, czyli z wodospadu i bonga grawitacyjnego. Będzie to dla Ciebie o wiele za dużo i bardzo często dochodzi do wymiotów w wyniku hiperwentylacji. Nie doświadczysz żadnych negatywnych skutków ubocznych dla zdrowia, ale z pewnością nie jest to przyjemne doświadczenie! Miałem przyjaciół i rodziny palić ludzi w ten sposób, gdy jest to ich pierwszy raz, i to zawsze kończy się katastrofą.

Waporyzator jest świetnym sposobem na pierwszą konsumpcję marihuany, ale trochę trudniej się na niego natknąć. Większość weteranów albo go ma, albo wie, gdzie można go dostać, ale nadal nie jest tak powszechny, na pewno nie tak powszechny jak doobie. Zdecydowanie odradzam jedzenie marihuany w brownies, itp. Jest to naprawdę łatwy sposób na jej spożycie i bardzo atrakcyjny dla osób, które po raz pierwszy ją zażywają, ponieważ nie trzeba niczego wdychać. Jednak jedzenie marihuany sprawi, że będziesz naprawdę na haju i nie ma praktycznie sposobu, aby zejść z niego przez wiele godzin, kiedy już przesadzisz.

Naprawdę trudno jest przewidzieć, jak wpłynie to na daną osobę ze względu na różną tolerancję. Kiedy marihuana jest palona, dostaje się do układu nerwowego przez płuca. Reakcja jest bardzo szybka i intensywna na początku, a następnie powoli rozprasza się w ciągu następnych kilku godzin. Kiedy marihuana jest spożywana, dostaje się do krwiobiegu przez układ pokarmowy. Potrzeba około godziny, aby poczuć efekt, co zwykle powoduje, że w międzyczasie zjada się więcej marihuany. Kiedy efekty są już widoczne, są one bardzo silne, a konsument nie zdaje sobie sprawy, że przesadził, dopóki nie jest za późno. Chociaż może to być doświadczenie, które podoba się niektórym początkującym, prawdopodobnie nie jest to preferowana droga. Palenie jest o wiele łatwiejsze do uregulowania niż jedzenie, więc bądźcie czujni.

Sposób w jaki palisz jointa powinien być przedyskutowany. Nie pal go aż do zadławienia, jak większość ludzi będzie tego chciała. Silny kaszel nie jest przyjemny dla nikogo i powinieneś starać się go unikać tak bardzo, jak tylko możesz. Nie palisz marihuany, aby być cool; robisz to, aby uzyskać pożądany efekt, więc nie spiesz się. Zacznij od naprawdę małego zaciągnięcia się i nie trzymaj go zbyt długo, a następnie przejdź od tego miejsca. W końcu znajdziesz idealne uderzenie i wtedy po nie sięgnij.

Jeśli uważasz, że odczuwasz zbyt wiele efektów marihuany, co może być typowe dla osób, które po raz pierwszy sięgają po marihuanę, dowiedziałem się o kilku rzeczach, które pomagają. Kiedy byłem w klinice medycznej marihuany za pierwszym razem, kiedy otrzymałem swoją kartę, lekarz powiedział mi, że picie wody, która jest tak zimna, jak to tylko możliwe, jest najlepszym sposobem na zmniejszenie efektów. Nawet chlapanie zimną wodą na twarz to też dobry pomysł, jak mi powiedział. Nigdy nie byłem "zbyt naćpany marihuaną", ale widziałem, jak to się przytrafiało innym ludziom. Powiedzieli, że wodna sztuczka nie eliminuje efektów, ale z pewnością pomaga je zmniejszyć. Pomaga też coś zjeść. Wszyscy, z którymi rozmawiałem czują, że efekty zmniejszają się po dużym posiłku. Ponownie, efekty nie znikają całkowicie, ale są zredukowane. Na koniec, pójście spać zawsze pomaga, a jeśli poczekasz wystarczająco długo, sen nastąpi bez względu na wszystko. Większość ludzi, których widziałem po raz pierwszy spożywających marihuanę, nie pozostaje w stanie uśpienia dłużej niż kilka godzin.

Większość osób, z którymi rozmawiałem po raz pierwszy, a które zainspirowały mnie do napisania tego artykułu, miały wątpliwości co do konsumpcji marihuany, ponieważ czuły się trochę winne. NIE CZUJ SIĘ WINNY. Nie ma nic złego w spożywaniu marihuany i jest ona całkiem przyjemna, więc konsumuj ją z przekonaniem! Jeśli ktoś spojrzy na sondaże i na rosnącą siłę popierającą legalizację marihuany w świecie polityki, zobaczy, że są oni w większości, a nie w mniejszości. Wiele pokoleń Amerykanów zostało poddanych praniu mózgu przez propagandę Reefer Madness, a teraz, kiedy prawda wychodzi na jaw, poparcie dla prohibicji maleje. Tak więc witamy w klubie konsumentów marihuany i cieszcie się; wasze pierwsze doświadczenie z marihuaną jest zawsze czymś, czego ludzie nigdy, przenigdy nie zapominają!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz