Przegląd tabletek THC: Czy są one bezpieczne w użyciu?

15 marca 2022

THC, lub naukowo znany jako Tetrahydrokannabinol

, jest substancją w roślinie konopi, która zawiera psychoaktywne kannabinoidy i jest odpowiedzialna za euforyczne uczucie "haju", które można uzyskać podczas palenia trawki. Ludzie, w poszukiwaniu mocniejszej mocy marihuany, stale szukają sposobów na zwiększenie poziomu THC w roślinach, które uprawiają, ponieważ wyższa moc jest tym, co lepiej sprzedaje się na rynku w dzisiejszych czasach. Jednak odmiany marihuany mogą zawierać od 15% do 28% THC i niektórzy ludzie uważają, że to za mało, dlatego też produkcja tabletek THC jest bardzo przydatna. Zwłaszcza, że zawierają one do 90% aktywnego THC. Brzmi to obiecująco, prawda? Ale zanim zaczniesz szukać, gdzie kupić tabletki THC, pozwól, że powiem ci więcej o tym, czym one są, jak są produkowane i jaki wpływ mają na ciebie od pierwszego momentu ich zażycia.

Co to jest THC w pierwszej kolejności?

Tetrahydrokannabinol w pigułkach THC jest naturalnie występującą substancją chemiczną w konopiach indyjskich, która potrzebuje ciepła, aby się aktywować i działać na twój euforyczny stan umysłu. Kiedy występuje w surowej roślinie konopi, jest znany jako niepsychoaktywna substancja zwana THCA i nie będzie Cię na haju, dopóki go najpierw nie podgrzejesz. Powodem jest to, że THCA wymaga dekarboksylacji, aby dodać CO2 i przekształcić go w aktywne THC, które można znaleźć w pigułkach THC. Pro tip,

podczas przygotowywania ganji edibles lub pigułek THC, upewnij się, że robisz to w gorącym piecu, ponieważ jest to najpewniejszy sposób na aktywację THCA. Każdy inny sposób udowodnił, że zniszczy twoją marihuanę używaną w tym procesie.

Czym są tabletki THC?

Żółte kapsułki via Pexels

.

Teraz, gdy wiesz już nieco więcej o wyizolowanym THC, porozmawiajmy dogłębnie o pigułkach THC. Mianowicie, są one wykonane przez ekstrakcję naturalnych kannabinoidów i zmieszanie ich z dobrym olejem tłuszczowym i przechowywanie tego wszystkiego w żelatynowych kapsułkach. Brzmi całkiem prosto, prawda? Cóż, nie daj się zwieść, bo jeśli jesteś nowy w świecie THC pigułki, jest dużo zamieszania dzieje, ponieważ te pigułki są często (i niestety) mylone do Marinol i Dronabinol

, które są po prostu syntetyczne wersje THC pigułki. Z tych dwóch jest legalne wersje THC pigułki, wybierając prawo (naturalne) THC pigułki może być nieco stresujące, ponieważ nie wiele osób zna różnicę. Jednakże, nie martw się więcej! Tutaj wyjaśnię Ci wszystkie dylematy i pytania, które masz na temat tych tabletek i powiem Ci, jak różne są ich efekty od palenia trawki. Bo wiedząc, dobre i skutki uboczne, jak również jak je podjąć jest kluczowe dla optymalnych wyników. Tak więc, czytaj dalej!

Jak działają tabletki THC?

Dzięki zawartości 90% czystego THC, tabletki te z pewnością powalą nawet najbardziej doświadczonego palaczy, ponieważ przyjmowanie ich w kapsułkach zapewnia najszybsze wchłanianie do organizmu, zamiast uwalniać je w płucach, a następnie wchłaniać do krwiobiegu. Tak więc, są one doskonałe do szybkiego i skutecznego rozwiązywania wszelkich fizycznych dyskomfortów, które pacjent czuje z powodu niektórych chorób. Plus nie dostaniesz tego irytującego efektu czerwonych oczu

od nich. Jednakże, istnieją również skutki uboczne, gdy zbyt wiele pigułek THC są podejmowane, takie jak szybkie tętno, niepokój, dyskomfort w klatce piersiowej, duszności i zawroty głowy. Szybka skuteczność nie jest jedyną rzeczą, dla której te tabletki są preferowane, chociaż. Innym powodem, dla którego ludzie sięgają po tabletki THC jest brak produktów ubocznych lub rakotwórczych, które powstają, gdy THC jest zapalane podczas palenia marihuany. Mianowicie, odkryto, że kiedy THC i inne naturalne substancje chemiczne zawarte w marihuanie są wystawione na działanie ognia (podczas palenia), uwalniają mnóstwo innych substancji chemicznych i produktów ubocznych, które niekoniecznie są dobre dla zdrowia.

Poza użytkiem rekreacyjnym

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, tabletki THC zawierają około 90% aktywnego THC, dlatego też wywołują wiele skutków zdrowotnych. Na przykład, w 2013 roku przeprowadzono badania nad THC, które dowiodły, że waporyzowane THC było w stanie wyeliminować ból neuropatyczny przy minimalnych skutkach ubocznych, które były ogólnie dobrze tolerowane przez pacjentów i zniknęły w krótkim czasie. Ponadto, dla osób z ostrymi nudnościami, odkryto, że THC w połączeniu z CBDA jest doskonałym lekarstwem, w badaniu z 2015 roku. A najbardziej obiecujące badanie

zostało wykonane niedawno w tym roku, które udowodniło, że całe ekstrakty roślinne THC, jak również jego wyizolowana forma są w stanie znacznie zmniejszyć wzrost guza. Tak bardzo, że skłoniło to naukowców do zorganizowania całej masy badań, które powinny odbyć się w przyszłym roku, aby dalej badać te wspaniałe wyniki. Ponadto, inne doświadczenia i badania przeprowadzone na całym świecie nadal umieszczają THC w miejscu leczenia urazów mózgu, bezsenności, leczenia PTSD, stymulant apetytu, dobry środek rozluźniający mięśnie, środek łagodzący stres, i tak dalej.

Warto jednak zauważyć,

że pomimo korzystnego działania tabletek THC, które jest stale potwierdzane w różnych badaniach, istnieją różnice pomiędzy wyizolowanym THC a THC, które jest palone z całej rośliny marihuany.

THC a cała roślina

Tępa trawka via Unsplash

.

Powodem, dla którego THC jest tak popularne wśród wszystkich innych substancji chemicznych w marihuanie, jest to, że THC jest najszerzej badanym kannabinoidem. Istnieją jednak korzyści, które należy przypisać innym (ok. 100) kannabinoidom, z których wszystkie zawarte w naturalnej roślinie mają unikalne działanie lecznicze. Spośród nich, CBD

jest kolejnym, dokładniej zbadanym kannabinoidem i dla tych, którzy nie lubią psychoaktywnych efektów THC, jest tym, który powinni wybrać ze względu na skuteczność terapeutyczną. Wiadomo nawet, że CBD jest tym, który zmniejsza efekty uboczne THC, takie jak paranoja i niepokój, gdy są przyjmowane razem z całej rośliny.

Na dole jest to, że pigułki THC, gdy są używane do leczenia są całkowicie w porządku, a nawet bardziej preferowane niż cała roślina, jednak ich najlepszym zastosowaniem jest połączenie palenia i biorąc je od czasu do czasu, aby szybko zmniejszyć i przewlekły ból. Z drugiej strony, jako rekreacyjne wykorzystanie, powiedziałbym, że lepiej jest trzymać się całej dobroci rośliny i zostawić pigułki THC dla kiedy trzeba je najbardziej.

0 0 głosowanie Artykuł Ocena

Komentarze (0)

Zostaw komentarz