Przewodnik po przenośnych vaporizerach

29 marca 2021

Vaporizery biurkowe są znane od lat, ale vaporizery przenośne to wciąż stosunkowo nowa koncepcja. Dzięki udoskonaleniom technologii w ciągu ostatnich kilku lat, przenośne vaporizery są teraz bardziej niezawodne niż kiedykolwiek. Wciąż jednak istnieje wiele niejasności i błędnych informacji na temat przenośnych inhalatorów, które należy wyjaśnić. Obecnie na rynku dostępne są 3 rodzaje waporyzatorów:

Spalanie:

Jest to miejsce, w którym zioło jest umieszczone w bezpośrednim kontakcie z gorącą cewką, która powoduje jego spalanie. To jest naprawdę nie różni się od gorącego płomienia. Będzie to produkować dym zamiast pary i nie zapewni żadnych dodatkowych korzyści zdrowotnych w porównaniu do palenia regularnego jointa. Pomimo tego faktu, istnieje wiele vaporizer pens na rynku, które wykorzystują tę metodę i należy ich unikać.

Przewodzenie:

Przewodzenie z definicji oznacza transfer ciepła przez substancję, gdy istnieje różnica temperatur. W przypadku pióra vaporizer, To jest, gdzie zioło jest umieszczony na szklanym ekranie powyżej cewki lub elementu grzejnego i ogrzewa się do optymalnej temperatury 350 °F - 450 °F. Szklany ekran jest tam, aby zapewnić, że zioło nie dostaje się zbyt gorąco i spalić. Zazwyczaj trwa to około 5 - 25 sekund dla szklanego ekranu, aby ogrzać się do odpowiedniej temperatury, zanim para zostanie wyprodukowana. Większość piór entry to mid range ma tendencję do używania przewodzenia. Główną wadą tego rozwiązania jest jednak to, że zioło jest zawsze ogrzewane, co może być marnotrawstwem. Zioło często wchodzi w bezpośredni kontakt z bokami vaporizera i nagrzewa się szybciej niż zioło w środku. Oznacza to, że konieczne jest częste mieszanie, aby zioło zostało równomiernie podgrzane. Jakość wytwarzanej pary zależy w dużej mierze od tego, jak zmielisz i zapakujesz zioło. Dobrym przykładem wysokiej jakości kondukcyjnego pióra vaporizer jest Pax 2.

Konwekcja:

W tym przypadku zioło jest ogrzewane poprzez wciąganie gorącego powietrza przez pióro vaporizera. Zioło jest często zawieszone na siatce nad cewką, aby uniknąć bezpośredniego ciepła. Cewka podgrzewa powietrze i powoduje, że zioła uwalniają opary. Ponieważ zioło jest ogrzewane przez gorące powietrze, żadne zioło nie jest marnowane z powodu spalania, oznacza to również, że więcej smaku i THC jest uwalniane, tworząc jeden z najczystszych dostępnych hajów. Zwykle potrzeba około 30 sekund, aby vaporizer konwekcyjny w pełni się rozgrzał i dla najlepszych rezultatów zaleca się powolne wdychanie przez pióro vaporizera. Dobrym przykładem przenośnego vaporizera konwekcyjnego jest Firefly 2.

Który jest najlepszy?

Vaporizery konwekcyjne są zdecydowanie lepsze od kondukcyjnych, ponieważ żaden produkt nie marnuje się w wyniku spalania i uwalnia się więcej aromatu i THC. Główną wadą vaporizerów konwekcyjnych jest jednak to, że są one obecnie znacznie droższe i generalnie nieco większe niż vaporizery kondukcyjne. Oznacza to, że najlepsze pióro vaporizer dla Ciebie naprawdę zależy od tego, jak przenośne chcesz vaporizer być, jak ukryte chcesz go do być i ile jesteś gotów wydać. Jeśli chcesz używać go potajemnie, gdy jesteś poza domem, to vaporizer przewodzący, choć mniej wydajny, może być lepszy, ponieważ wygląda bardziej jak elektroniczny papieros i wtapia się w tłum palaczy tytoniu. Jeśli chcesz przenośny vaporizer pen czysto ze względów zdrowotnych, a następnie konwekcja vaporizer pen jest sposób, aby przejść. Jeśli jednak pieniądze nie są przeszkodą i są Państwo gotowi wydać ponad 300 dolarów na najwyższej klasy vaporizer, to naprawdę nie można się pomylić z czymś takim jak Firefly 2. Nie tylko produkcja pary i smaku jest świetna, ale jest to jeden z najbardziej kompaktowych vaporizerów konwekcyjnych na rynku, więc używanie go w miejscach publicznych nie będzie wyglądało nie na miejscu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz