Rodzaje marihuany - przewodnik dla początkujących po odmianach marihuany

21 lutego 2022

Podział rodzajów marihuany zaczyna się od zrozumienia genetyki i geografii.

W świecie marihuany istnieje wiele odmian, z których nie mniej ważne są różne rodzaje roślin marihuany. Jeśli planowałeś uprawiać lub używać jakiejkolwiek starej rośliny marihuany, ponieważ myślisz, że wszystkie są takie same, czeka cię niespodzianka. Istnieją między nimi poważne różnice!

Poza różnymi rodzajami roślin marihuany, istnieją rośliny męskie i żeńskie, ponieważ marihuana jest rośliną dwupienną (co w zasadzie oznacza, że ma samce i samice).

Jednakże, rośliny marihuany mogą nawet stać się hermafrodytami lub androgyniczne. Może to spowodować, że duża ilość żeńskich, przynoszących pieniądze upraw zostanie zamieniona na mniej wartościowe, trzymające nasiona rośliny męskie.

Wszystko to na bok, główną rzeczą, którą musisz wiedzieć jest różnica między roślinami sativas, indicas i ruderalis. To świetny punkt wyjścia dla każdego hodowcy i użytkownika, początkującego lub nie. Ten artykuł pomoże ci podjąć ważną decyzję, jaki rodzaj marihuany wybierzesz. Aby uzyskać więcej porad dotyczących uprawy, pobierz tę darmową Grow Bible.

Rodzaje marihuany: Sativa, Indica, i Ruderalis

Cannabis Sativa

Rośliny marihuany Sativa są jednym z najbardziej popularnych szczepów dla palaczy. Same rośliny są większe z dwóch głównych odmian (sativa i indica), osiągając wysokość do 15 stóp. Nie rosną tak szeroko i grubo jak rośliny indica (patrz poniżej), ale te monstrualne rośliny mogą dać duże zbiory.

Sativy można rozpoznać po ich wielkości, ale także po liściach; mają delikatne, długie liście, które są wąskie i spiczaste. Można nawet rozpoznać nasiona, ponieważ są one bardziej miękkie i nie mają charakterystycznych wzorów czy oznaczeń.

Sativas to odmiana marihuany pochodząca z szerokości geograficznej poniżej 30 stopni na północ, która obejmuje Kolumbię, Meksyk, Tajlandię, Indie i Nigerię. Odmiana ta jest popularna wśród palaczy, ponieważ sprawia, że czują się oni pełni energii, szczęśliwi i pobudzeni, a nie naćpani i uspokojeni.

Niektórzy twierdzą, że czyni ich bardziej kreatywnymi. Jeśli szukasz odmiany na dzień, sativa jest prawdopodobnie najlepszym wyborem, ponieważ nie sprawi, że będziesz zbyt senny.

Ponadto, rośliny sativa potrzebują więcej czasu, aby zakwitnąć (w porównaniu do indica) i chociaż są większe, ich zbiory są nieco mniejsze niż w przypadku bardziej krzaczastej rośliny indica. Najlepiej sprawdzają się w uprawach na zewnątrz, które mają dużo miejsca, światła i czasu na wzrost (więc nie w miejscach z wczesnymi przymrozkami). Z drugiej strony, chociaż roślina sativa ma dłuższą fazę kwitnienia, jej faza wegetatywna jest w rzeczywistości krótsza. Znoszą też wysokie temperatury, co czyni je doskonałym wyborem dla osób żyjących w gorącym klimacie.

Cannabis Indica

Indica to odpowiednik sativy. Nie są tak wysokie, jak sativy, ale są dość krzaczaste i dlatego są wydajnymi roślinami pod względem plonów. Ich wysokość może osiągnąć do 6 stóp, ale zazwyczaj rosną w zakresie od 3 do 6 stóp wysokości. Liście są bardziej okrągłe i grubsze, a ich nasiona są miękkie i mają marmurkowy wzór.

Indica są również często preferowanym wyborem dla hodowców indoor, ponieważ nie stają się zbyt duże.

Indica pochodzi z takich miejsc, jak Liban, Nepal, Maroko i Afganistan - miejsc położonych dalej niż 30 stopni na północ. Ponadto, Indica jest znana ze swojej gęstości i grubości, co daje wspaniałe buds i dużą ilość żywicy. Efekty są zazwyczaj bardziej uspokajające, letargiczne, co sprawia, że palacz czuje się bardzo zrelaksowany. Rośliny te są najlepsze do stosowania wieczorem i czynią cuda w łagodzeniu bólu i problemów z mięśniami.

W porównaniu do Sativy, Indica daje średnio większe zbiory, mimo że są to mniejsze rośliny. Ich krótkie, szerokie liście łapią dużo słońca, a ich grube liście są skuteczne w rozwijaniu ciężkich buds. Faza kwitnienia jest krótsza, co sprawia, że jest to lepszy wybór do uprawy w chłodniejszym klimacie, gdzie lato jest nieco krótsze niż w innych miejscach. Ich wysokość czyni je doskonałym wyborem do uprawy w pomieszczeniach.

Cannabis Ruderalis

Ludzie zazwyczaj nie ekscytują się marihuaną ruderalis w taki sam sposób, jak indicas lub sativas, a to dlatego, że te małe rośliny nie dadzą ci haju. Niemniej jednak, są one bardzo użyteczną rośliną, jeśli chodzi o cele hodowlane. Ludzie hodują ruderalis z innymi rodzajami marihuany, aby rosły lepiej w północnym klimacie lub aby stały się automatycznie kwitnącymi roślinami, w zależności od odmiany.

Odmiana ta produkuje małe rośliny (osiągające maksymalnie 2 stopy wysokości), ale mają one bardzo gęste liście, jak indicas. Ich liście wyglądają zupełnie inaczej niż w przypadku sativy i indicas - mają trzy duże liście w środku i dwa małe u podstawy.

Ruderalis są doskonałymi roślinami na zimne dni, ponieważ ich cykl kwitnienia jest bardzo wczesny i bardzo krótki. Jest to idealne rozwiązanie dla osób uprawiających w miejscach, gdzie zima może uderzyć dość wcześnie. Dlatego też hybrydy z ruderalis mogą połączyć ten dobry północny aspekt uprawy z psychotropowym działaniem indica lub sativa.

Hybrydy

Hybrydy są obecnie bardzo popularne, a do wyboru jest mnóstwo różnych rodzajów. Ich popularność wynika z faktu, że mogą mieć to, co najlepsze z obu światów. Może chcesz uzyskać energetyczne efekty sativy, ale mieszkasz w klimacie bardziej na północ? Roślina, która ma geny indica i ruderalis może być dla ciebie. A może chcesz kombinacji efektów, które dają indicas i sativas. W każdym razie, można znaleźć prawie wszystko pod słońcem, gdy zaczniesz patrzeć na hybrydy.

Nie sadzić byle czego. Wybór odpowiedniego rodzaju marihuany jest pierwszym krokiem do wyhodowania odmiany, którą pokochasz!

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących uprawy, pobierz tę darmową Marijuana Grow Bible.

5 2 głosy Ocena artykułu

Komentarze (0)

Zostaw komentarz