Turystyka konopna w Amsterdamie, Holandia

14 stycznia 2022

Marihuana w Holandii jest nielegalna. Czy naprawdę o tym wiedziałeś? Czekaj, co? Tak, dobrze słyszałeś. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale chociaż holenderskie przepisy dotyczące palenia marihuany są mgliste, to według surowego prawa, marihuana jest nielegalna. Jednak zaledwie rok temu, w lutym 2017 roku, właściwie holenderski parlament w końcu przegłosował ustawę, która pozwoliłaby na uprawę konopi indyjskich przez każdego w kraju. Okazało się to bardzo pozytywną zmianą dla licznych amsterdamskich klubów konopi, coffee shopów, które do tej pory znajdowały się w szarej strefie możliwości sprzedaży marihuany, ale nie mogły jej kupić osobiście. Brzmi zagmatwanie, wiem, ja też byłem, ale potem postanowiłem przyjrzeć się bliżej temu prawu dotyczącemu dyspenserów marihuany, aby odpowiedzieć na wszystkie wasze oklepane pytania

i przygotować was do legalnej i bezpiecznej podróży do stolicy marihuany, Amsterdamu.

Mianowicie, kluby marihuany w Amsterdamie i każdy inny punkt sprzedaży marihuany będzie w stanie poprawić jakość marihuany i sprawić, że cały ten biznes będzie bardziej przejrzysty dla swoich konsumentów. Zwłaszcza, że do tej pory, nie mogąc kupować osobiście, musieli zatrudniać osoby trzecie do kupowania, a następnie sami sprzedawać. Ponadto, dzięki akceptującemu i otwartemu prawu do wydawania i używania marihuany, kluby marihuany w Amsterdamie i sam kraj są znane jako miejsce akceptacji dla używania wielu miękkich narkotyków. Władze przymkną oko na każdego, kto posiada niewielką ilość trawki na własny użyt

ek, a nie uprawia ją do celów profesjonalnych. W rzeczywistości, jeśli zostaniesz złapany z nie więcej niż 5 roślinami w swoim domu, nie zostaniesz ukarany grzywną ani żadnymi restrykcjami, ponieważ jest to limit, który możesz posiadać.

Bycie turystą w stolicy marihuany

Jeśli szukasz rozrywki w Amsterdamie, możesz być pewny, że 5 gramów suszu to limit, który możesz posiadać na raz. Dodatkowo, jest wiele sklepów, które nie posiadają marihuany, ale mają mnóstwo produktów na bazie marihuany i przekąsek, które zaspokoją twoją ciekawość. Ponadto, dla waszego własnego odniesienia, istnieje kilka podstawowych zasad dotyczących głównego źródła zaopatrzenia w marihuanę, czytaj klubów marihuany w Amsterdamie i coffee shopów, które z pewnością przyda się każdemu turyście lub mieszkańcowi tego kraju. Mianowicie, coffee shopy, zgodnie z prawem, mogą posiadać 500 gramów marihuany na raz, w dowolnym czasie. Nie wolno im sprzedawać żadnych innych narkotyków i w żadnym wypadku nie mogą reklamować swoich zapasów.

Ceny

Jakość Średnia ($/Oz.)*. Wielkość próbki
Wysoka Jakość $ 245.87 185
Średnia jakość $ 195.50 24
Low Quality $ 156.95 9

W coffee shopach nie można również znaleźć żadnych napojów alkoholowych, a jeśli nie masz ukończonych 18 lat, co jest prawnym wiekiem dorosłości w UE, nie powinieneś nie tylko kupować marihuany, ale również nie wolno ci przebywać w coffee shopie.

Powodem, dla którego sprzedaż marihuany w coffee shopach i innych amsterdamskich klubach marihuany zawsze znajdowała się w szarej strefie, jest fakt, że sami ustawodawcy wiedzą, że można na tym wiele zyskać.

Kobieta paląca trawkę via Unsplash

.

Dla przykładu, statystyki turystyczne pokazują

, że miejsca te odgrywają istotną rolę, ponieważ ponad 20% turystów odwiedzających kraj każdego roku to również goście tych miejsc. Stanowi to około 1 500 000 odwiedzających każdego roku. To sprawia, że roczna sprzedaż miękkich narkotyków sięga 100 000 kilogramów. Mówiąc o ilości!

Ponadto, do naszych poszukiwań zioła w Amsterdamie, oto główne rzeczy, które powinieneś wiedzieć będąc turystą w tym kraju.

Coffee shopy: Miejsca tylko dla turystów

Nie zdziw się, jeśli zauważysz, że 95% ludzi (nie licząc tych, którzy tam pracują) w każdym amsterdamskim klubie z marihuaną, do którego wejdziesz, to turyści. Holendrzy nie zaglądają tak często do tych miejsc, ponieważ są one głównie umieszczone w miejscach o wysokiej odwiedzalności turystycznej, czego miejscowi starają się unikać. Nie oznacza to jednak, że nie powinieneś wziąć udziału w tej zabawie i poczuć się jak prawdziwy turysta. Poniżej mamy listę najlepszych kawiarni, które sprawią, że poczujesz się przytulnie i gościnnie podczas miłej sesji chill i w każdej chwili.

Kluby z marihuaną w Amsterdamie: gdzie się wybrać?

Niektóre kawiarnie nie są zbyt popularne, co oznacza, że dowiesz się o nich później, a niektóre, jak Bulldog, są raczej atrakcją turystyczną, a nie przytulnym i przyjaznym miejscem, w którym można się rozkoszować ziołolecznictwem.

Kanały Amsterdamu via Pexels

.

Był czas, kiedy coffee shopy były masowo zamykane w całej Holandii z powodu wspieranego przez rząd planu usunięcia tych miejsc, które znajdują się w promieniu 250 metrów od pewnego obszaru szkolnego, aby nie indukować konsumpcji trawki wśród młodych ludzi. Mellow Yellow, jedna z najstarszych i najbardziej popularnych kawiarni została zamknięta z powodu tego planu.

Obecnie w Amsterdamie jest około 200 kawiarni, czyli tylko połowa tego, co było w latach 90-tych. Mimo, że w innych miastach kraju, takich jak Rotterdam, Utrecht i Haga, a nawet w innych miastach Unii Europejskiej, takich jak Lizbona

, powstają nowe kawiarnie, Amsterdam nadal pozostaje stolicą marihuany. Tak więc, oto miejsca, które warto odwiedzić odwiedzając ten piękny kraj.
  • Bulldog: Jak już wspomniałem, jest to kawiarnia, którą trzeba odwiedzić przynajmniej raz, tylko ze względu na jej popularność. Ma wiele ciekawych zabytków i działań, które jako turysta znajdzie interesujące i atrakcyjne.
  • The Spirit: Położony w Jordaan, ta kawiarnia ma kilka wielkich odmian ziół, ale także wiele działań zabawy w przypadku zbyt dużo euforyczne uczucie bierze na ciebie. Na przykład, maszyny do pinballa, które już są zabawne, będą jeszcze zabawniejsze, gdy będziesz na haju.

Baristki w kawiarni via Unsplash.

  • Easy Times to kawiarnia niedaleko Rijks w Amsterdamie z dużą palarnią wyposażoną w szaloną, dużą przestrzeń wypoczynkową z telewizorami na każdym kroku. Ta kawiarnia to Twój dom z dala od domu, który sprawi, że poczujesz się przytulnie i mile widziany oraz zapewni Ci wiele godzin rozrywki, niezależnie od tego, czy palisz solo, czy z przyjaciółmi.
  • Grey Area to kolejna kawiarnia, która cieszy się sławą dzięki wielu celebrytom, którzy ją odwiedzali. Panuje tu przyjemna, chłodna atmosfera, a po jednej sesji z ziołem zrozumiesz, dlaczego ludzie lubią spędzać tam czas.

Poza punktami sprzedaży marihuany w amsterdamskich klubach marihuany, istnieje możliwość kupienia marihuany na ulicy lub od innych znanych hodowców, którzy trzymają się z dala od władz. Radzę jednak, jeśli nie znacie dostawcy, aby nie udawać się do tych sklepów z marihuaną, ponieważ nie zawsze jest ona świetnej jakości. Większość kawiarni ma menu z informacjami o szczepach i możesz nawet kupić wstępnie zwiniętego jointa, więc nie musisz zawracać sobie głowy zwijaniem

. 0 0 głosowanie Artykuł Ocena

Komentarze (0)

Zostaw komentarz