Jak należy przechowywać nasiona marihuany?

7 kwietnia 2019

Przechowywanie nasion marihuany

Każdy hodowca konopi powinien dbać o to, by odpowiednio przechowywać swoje nasiona. Nie mogą one być narażone na wilgoć, kontakt ze światłem czy działanie wysokiej temperatury. Najlepiej przechowywać je w suchym i ciemnym miejscu. Dobrym rozwiązaniem będzie lodówka, jeśli posiada system odprowadzania wilgoci. Nasiona należy trzymać w szczelnie zamkniętych woreczkach, w ciemnych pojemnikach.

Dobrze będzie stosować specjalne preparaty, które pozwalają utrzymywać suche środowisko. Nasiona można zamrażać, ale ma to sens, jeśli będą używane za jakiś czas. Jeśli zostaną dobrze zamrożone mogą być przechowane nawet przez 10 lat. Jednak im dłużej się je trzyma tym maleje ich zdolność do kiełkowania szybkiego.

Czym jest Marihuana?

To jedna z najbardziej popularnych używek na świecie. Prawie tak samo popularna jak alkohol i tytoń. Jedynie w Ameryce Północnej korzysta z niej około 17 milionów osób, a jest tam legalna wyłącznie w czterech Stanach i to dopiero od dwóch lat. Marihuana powstaje z kwiatów konopi indyjskich. Rośliny te zawierają kannabinoidy. Jednym z tych związków jest psychoaktywny związek chemiczny THC. To właśnie on odpowiada za odurzające działanie marihuany. Do produkcji tego narkotyku używa się kwiatostanów konopnych, które są najbardziej bogate w THC. Kwiaty te pojawiają się na krzakach w środku lata a jesienią są gotowe do zbioru. Rosną na szczytach krzaków, dlatego nazywa się je topami.

Uprawa Konopi

Marihuana to miękki narkotyk, ponieważ THC powoduje uzależnienie psychiczne. Polega n a tym,  że reguluje się własne emocje właśnie przy pomocy narkotyku. W taki sam sposób będzie się również eliminować różnorakie napięcia wynikające z problemów jakie będą się nam przydarzać. Nie pokonuje się ich ale neutralizuje przez marihuanę. Pokonanie uzależnienia psychicznego często jest trudniejsze niż pokonanie uzależnienia fizycznego. Dlatego właśnie ze względu na narkotyczne działanie w wielu krajach marihuana jest obecnie zakazana.

Jak wyglądają nasiona marihuany?

Tak jak wszystkie rośliny również konopie będą wyrastać z nasion. Nasiona sieje się w ziemi albo na specjalnych podłożach. Te podłoża stosuje się w uprawie wewnętrznej, a więc realizowanej w pomieszczeniach, gdzie brak jest dostępu światła dziennego. Nasiona konopi wyglądają różnie. Można pośród nich znaleźć małe średnie, duże. Wśród nasion znajdują się takie z odcieniami bieli, żółci, zieleni czy szarości, ale również fioletu i purpury. Równie różnicowane są kształty nasion. Można znaleźć okrągłe, szpiczaste, owalne, spłaszczone.

Rodzaje nasion konopi

Nasiona występują w kilku rodzajach. Regularne nasiona to takie, z których rosną rośliny męskie oraz żeńskie. Nasiona feminizowane to takie, z których rosną rośliny żeńskie. Chodzi o to, że takie rośliny kwitną i dają więcej THC. Istnieją także automatyczne nasiona, wystarają z nich rośliny, które kwitną po kilku tygodniach od zasiania. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz